На Черкащині функціонують 46 сонячних електростанцій, 13 малих гідроелектростанцій, працюють сонячні електростанції у приватних домогосподарствах, 14 когенераційних машин, вже під’єднана до мережі одна вітрова електростанція. Під час брифінгу в ОВА пояснили, що цього недостатньо для скасування графіків відключень.
Про заходи, яких вживають, щоб забезпечити стабільне світло- й теплопостачання розповів під час брифінгу заступник начальника ОВА Антон Царюк.
– Згідно з відкритими даними, загалом знищено 9 гігават маневрової електроенергії України. Це приблизно 50% від піку споживання взимку. Залучення міжнародних партнерів, багаторівневий захист об’єктів енергетичної інфраструктури, розвиток розподіленої генерації – зараз стратегічно важливо. Готуємося до початку опалювального сезону.
Зокрема, з боку держави, схвалено стратегію щодо розвитку розподіленої генерації до 2035 року, затверджено операційний план з реалізації стратегії у 2024-2026 роках. Ключовим елементом є розвиток когенераційної генерації.
– Когенераційні установки можуть бути максимально швидко побудовані й впроваджені в експлуатацію в наших умовах. Спрощено механізм приєднання когенераційних установок до енергетичних мереж, суттєво спрощено процедуру приєднання установок до газорозподільних мереж. Сьогодні їх можна облаштовувати, встановлювати і під’єднувати без оцінки впливу на довкілля, оформлення містобудівної документації, яка займає тривалий час, за умови виготовлення цих документів після завершення воєнного стану, – сказав Антон Царюк.
Заступник начальника ОВА нагадав, що Верховна Рада скасувала мито та податок на імпорт обладнання для енергетики.
Юлія Капуш
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису