На засіданні обласної робочої групи, що займається створенням безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, обговорили удосконалення регіональної онлайн-карти безбар’єрності та процес створення доступних просторів у громадах області.
Засідання відбулося під керівництвом заступника начальника ОВА Антона Царюка.
Особливу увагу було приділено досвіду Червонослобідської та Уманської територіальних громад у створенні доступних просторів.
«Створення доступного та безбар’єрного середовища має стати пріоритетом для всіх: області, районів та громад, — підкреслив Антон Царюк. — Ми вже підготували ряд рекомендаційних матеріалів для територіальних громад, які дозволяють їм провести самооцінювання послуг безбар’єрності на місцях».
Також обговорили функціонування регіональної онлайн-карти безбар’єрності, яку наразі удосконалюють. За словами Антона Царюка, на карті вже відображені Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), оскільки ці місця мають високу відвідуваність, зокрема серед маломобільних громадян.
«Карта є дієвою та постійно оновлюється. Громадяни можуть переглядати інформацію про доступність різних об’єктів. Однак нам потрібно розширити її, підключивши інші заклади області», — зазначив він.
Нагадаємо, що на Черкащині працює робоча група, яка здійснює моніторингові перевірки доступності громадських місць в населених пунктах області. Фахівці обстежують об’єкти різного призначення від маленьких сіл до центрів територіальних громад і надають рекомендації їхнім власникам.
За інформацією Черкаської ОВА
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису