Лісопожежні команди ДП "Ліси України" з різних куточків країни вирушили на гасіння масштабних лісових пожеж у Слобожанському лісовому офісі.
В осередок вирушили екіпажі з Корсунь-Шевченківської, Черкаської та Чигиринської філій Центрального лісового офісу, які прибули на допомогу лісівникам Полтавщини.
Серед них лісівники Корсунь-Шевченківської філії — майстер лісу Олександр Ільченко та водій пожежного автомобіля Микола Боревич.
Вони працюють з 4-ї ранку понеділка. Хоча чоловіки вже виснажені, кашляють від диму і знаходяться далеко від дому, їхня рішучість врятувати ліс залишається незламною. Це їхній перший досвід участі в гасінні пожежі в іншому регіоні. Вони прибули на пожежному автомобілі ЗІЛ-131, який є надійним та прохідним транспортним засобом, що зарекомендував себе на десятках попередніх завдань.
"Ситуація тут дуже складна. Пожежу вдалося локалізувати, але залишаються небезпечні ділянки, де ще горять колишні болота. Сьогодні з 6-ї ранку ми вже працюємо, і попереду ще багато роботи", — розповідає Микола Боревич.
Олександр Ільченко зізнається, що ця пожежа назавжди залишиться в його пам'яті: "Багато разів доводилося гасити верхові ділянки, що дуже складно, але ми не здавалися, розуміючи, наскільки важливо зупинити поширення вогню лісом".
"Перші дні були особливо важкими через шквальний вітер, який підсилював вогонь. Треба було не лише гасити полум'я, а й постійно контролювати ситуацію навколо: стежити, щоб не впало дерево, щоб вогонь не поширився далі, і щоб самому не потрапити в оточення полум'я", — додає Олександр.
Нагадаємо, що найбільша пожежа цього року спалахнула 15 вересня у лісах філії "Полтавське лісове господарство" та на територіях інших лісокористувачів. Вогонь охопив понад 700 гектарів лісу.
«Лісівники роблять усе можливе для порятунку наших лісів, але зараз нам потрібна підтримка кожного. Закликаємо не палити суху траву, особливо поблизу лісу. Засуха триває, дощів не було вже кілька місяців, і ліс може спалахнути в одну мить. Ліси України й так потерпають від обстрілів, тому не варто створювати додаткові загрози», – зазначають у Центральному лісовому офісі.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису