КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» вийшло на завершальний етап підготовки до початку опалювального сезону.
Однак, аби процес теплопостачання був якісним та безперервним у зимовий період, влітку підготувати своє обладнання і мережі мають також і балансоутримувачі будинків. На скільки все готово до початку сезону розповів директор «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.
Щороку гідравлічні випробування проводяться для того, аби виявити слабкі місця мереж та ліквідувати їх. Середній тиск, яким подається теплоносій мережами — 6 атмосфер. У період гідравлічних випробувань мережі піддаються тиску 16 атмосфер. Це дає можливість виявити їх слабкі місця.
— Наші мережі далеко не нові. Попри те, що ми чимало їх замінили, дуже багато мереж ще потребують заміни. Щоб якісно провести опалювальний сезон, необхідно виявити слабкі місця мереж та полагодити їх. Це проводиться наступним чином: відбувається випробування 16 атмосферами, під час якого стаються пориви мереж. Ці пориви ліквідовуються. Після проведеного ремонту, ми знову даємо тиск 16 атмосфер, і робимо так до тих пір, допоки мережа не триматиме цей тиск. Якщо так проведена гідравліка — велика ймовірність, що опалювальний сезон ми пройдемо без суттєвих проблем, — розповідає директор «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.
ФАКТ: Цьогоріч під час проведення гідравлічних випробувань на мережах «Черкаситеплокомуненерго» сталося 274 пориви. Це менше ніж минулого та позаминулого року, оскільки комунальне підприємство багато зробило для покращення утримання мереж та їхньої заміни.
— Сьогодні ми маємо ще 16 поривів, які ліквідуємо до кінця місяця. У перших числах жовтня наше підприємство і наші мережі будуть готові до початку опалювального сезону. Але для якісного теплопостачання цього замало, — розповідає Павло Карась. — Підготуватися має ще й споживач, який повинен привести в належний стан власні мережі. Наразі на мережах наших споживачів неліквідованими залишаються близько 13 поривів. Це мережі різних власників: закладів освіти, бізнесу, ОСББ. Окрім того, багатоквартирні будинки до початку опалювального сезону повинні провести випробування, ремонт, обстеження своїх внутрішньобудинкових мереж, запірної арматури, кранів, засувок, а також індивідуальних теплових пунктів чи елеваторних вузлів. Весь цей комплекс робіт дасть можливість стабільного проведення опалювального сезону і якісного теплопостачання в оселю.
На жаль, сьогодні рівень проведення таких робіт управителями будинків, а відтак і рівень підписання актів про їх готовність, значно гірший ніж у попередні роки. Не здані паспорти жодного житлового будинку, що на утриманні «Нової кості», наше підприємство досі не має паспортів приблизно двох третин приміщень закладів освіти. Така ж ситуація і з ОСББ. Згідно правил КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» не має права подати теплоносій у такі будинки та установи.
— Думаю, опалювальний сезон у Черкасах розпочнеться не раніше 20-х чисел жовтня, — припускає Павло Карась. — Однак, згідно правил, комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» 15 жовтня має бути готове до подачі теплоносія місту.
Та зважаючи на особливості цьогорічних погодних умов, можна припустити, що балансоутримувачі будинків ще мають додатковий тиждень-два, аби завершити усі підготовчі роботи.
Теплоносій у житлові будинки підприємство подає за рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради, коли середньодобова температура протягом трьох діб становитиме +8 градусів. Бюджетні установи — лікарні, дитсадки, школи можуть отримати тепло за зверненням керівника закладу.
Пресслужба КПТМ «Черкаситеплокомуненерго»
Коментарі
В США вимірюють міряють у фунтах на квадратний дюйм і якось живуть...
Стрічка RSS коментарів цього запису