Понад 87,6 мільйонів гривень державної субвенції на забезпечення харчуванням учнів початкових класів передбачено для закладів загальної середньої освіти Черкащини. Вона може бути використана для придбання продуктів харчування, для оплати послуг кейтерингу та/або аутсорсингу.
Надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам передбачено у межах реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування до 2027 року, повідомив під час брифінгу начальник управління освіти і науки Черкаської ОВА Валерій Данилевський.
– До ухвалення рішення, безкоштовні гарячі обіди надавались, відповідно до законодавства, лише учням пільгових категорій. У Черкаській області таких дітей понад 26 тисяч. Фінансування покривалося коштом місцевих бюджетів. Завдяки цим коштам громади зможуть забезпечити належний рівень харчування для усіх учнів початкових класів, з раннього віку формуватимуться правильні харчові звички.
За словами Валерія Данилевського, керівники органів управління освітою територіальних громад вже ознайомлені з обсягом державної субвенції.
– У громадах розпочалася робота щодо підготовки та організації забезпечення гарячими обідами всіх учнів 1-4 класів, – наголосив освітянин.
Основні вимоги для надання субвенції:
– Забезпечення учнів якісним, збалансованим харчуванням не можливе без потужної матеріально-технічної бази харчоблоків закладів освіти, – зауважив Валерій Данилевський.
Для закладів загальної середньої освіти Черкаської області виділено понад 38 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету на модернізацію та обладнання харчоблоків їдалень. Ведуться роботи у восьми школах семи територіальних громад.
Крім того, за рахунок коштів місцевого бюджету, станом на жовтень 2024 року, проведено капітальний ремонт трьох харчоблоків, зроблено 85 поточних ремонтів, закуплено понад 200 одиниць кухонного обладнання, оновлені меблі, кухонний посуд.
Юлія Капуш
реклама
Коментарі
Час торжествуючого пролетарсько-люмпенського невігластва вже минув. Продай гонор, купи енциклопедію і навчися користуватись гуглом.
А терміни іноземні вживаються тому, що на відміну від аналогів в українській мові, вони мають юридичний та процедурний сенс, прописаний в міжнародних документах. Ну, і тому, що одне таке слово може замінювати словосполучення , або й речення українською.
Взагалі-то милостиню не подаю, але п'ятниця...
Кейтерінг - це надання підрядних послуг з організації харчування співробітників компаній і приватних осіб.
Аутсорсинг - передача компанією частини її завдань або процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду.
Тебе в гуглі забанили? Як писав наш Кобзар:
"Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь."
А це наша нова солов’їно мова.
Стрічка RSS коментарів цього запису