Фахівці Шевченківського залізничного відділу провели бесіди в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міста Сміли, Шевченківській дистанції електропостачання, Службі забезпечення роботи станції імені Тараса Шевченка на тему «Інсульту можна запобігти».
Про це повідомляє Черкаський обласний ЦКПХ.
Під час зустрічей говорили як розпізнати хворобу та що робити при початкових симптомах інсульту: асиметрія обличчя, проблеми з мовленням, оніміння половини тіла тощо.
Крім того, фахівці звернули увагу слухачів на профілактику гіпертонічної хвороби, яка в багатьох випадках призводить до інсультів. Щоб запобігти гіпертонічній хворобі, необхідно обрати здоровий спосіб життя, вживати здорову їжу, за добу необхідно вживати 400-600 г свіжих овочів та фруктів, не більше чайної ложки солі, відмовитись від вживання солодких напоїв, рекомендується не менше 150 хвилин фізичної активності помірної інтенсивності – швидка хода, їзда на велосипеді, танці, плавання тощо.
Вживання тютюну подвоює ризики ішемічної хвороби та збільшує вірогідність геморагічного інсульту в чотири рази. Вживання алкоголю підвищує артеріальний тиск та ризик розвитку інсульту.
Фахівці Звенигородського районного відділу спільно з Звенигородським Червоним Хрестом провели захід для внутрішньо переміщених осіб.
Розповіли присутнім, що інсульт:
Фактори ризику інсульту: високий артеріальний тиск, малорухливий спосіб життя, наявність шкідливих звичок – куріння і надмірне вживання алкоголю, високий рівень холестерину в крові, ожиріння і діабет. Змінивши свій спосіб життя можна значно знизити ризик інсульту.
Особливу увагу приділили ознайомленню на практиці з технікою вимірювання артеріального тиску. Щоденний контроль артеріального тиску зменшує ризик виникнення артеріальної гіпертензії та запобігає виникненню інсульту.
Навіть за найменшої підозри на інсульт слід негайно звернутися по екстрену медичну допомогу.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису