Культурно-освітній проєкт «Відкриті архіви» працює на Черкащині. Його створив Державний архів Черкаської області у 2021 році. Директорка архіву Тетяна Клименко розповіла про досягнення.
Важливим, на думку директорки архіву, сьогодні є крок у подоланні «радянського спадку».
– Ми розсекретили архівні фонди, розширений доступ до документів, свідомо сфальсифікованих радянськими науковцями.
Мета проєкту – зробити архів відкритим простором для спілкування з фахівцями та привернути увагу до збереження архівних документів. Завданнями проєкту є:
Наразі, за словами Тетяни Клименко, вони мають підписані угоди про співпрацю з вищими навчальними закладами Черкас, громадськими організаціями. За сприяння Державного архіву Черкаської області проводяться відкриті уроки, лекції, екскурсії, круглі столи, зустрічі з відомими особистостями.
Стали доступними до вивчення та ознайомлення документи фондів до 1917 року: там йдеться про адміністративні установи, органи станового, земського самоврядування, органи поліції, жандармерії, релігійні установи. Це стосується й справ про вивезених осіб з Черкащини на примусові роботи у період Другої світової війни.
– Державний архів області демонструє політику доступності, відкритості, інноваційності, цифровізації архівних документів та відкритих архівних фондів, які відображають сучасний стан, що ми переживаємо в часи війни. Переосмислюємо спадщину, розкриваємо постаті наших відомих земляків – підсумувала Тетяна Клименко.
Юлія Капуш
реклама