реклама Делікат

30 підприємств переїхали на Черкащину від початку повномасштабного вторгнення рф і вже масштабували свої виробництва, наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець на щорічному Черкаському міжнародному економічному форумі.

IMG_20241129_114550

На форумі зібралися представники Уряду, депутати, міжнародні партнери, експерти, науковці, бізнесмени. Обговорювали актуальні завдання зі сфери економіки.

– Один з пріоритетів, який ми визначили для себе, починаючи з 2022 року – робота з релокованими підприємствами. Ці люди покинули свої домівки, перевели бізнес в різні регіони, зокрема, на Черкащину. Практично всі масштабували свої виробництва, ми це вже відчули на доданій вартості по наповненню наших бюджетів.

Попри війну, на Черкащині зросло промислове (+13%) та сільськогосподарське виробництво (+8%), додав Ігор Табурець.

Необхідне посилення технологічної складової у всіх сферах господарювання. Це стосується як традиційних галузей для Черкащини: сільське господарство, перероблення, транспортування, хімічна промисловість. Так і нових проєктів у галузі машинобудування, робототехніки.

Про розвиток виробництва через формування попиту на українські товари розповів заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

– До вторгнення частка переробної промисловості в структурі нашого ВВП складала всього 10%. Це катастрофічно мало. Нормальний рівень – 20%. За перші роки повномасштабної війни, показник ще більше впав. Ми мали близько 8%. Необхідно розвивати українське виробництво, інвестиції в реальний сектор, збільшувати несировинний експорт, – зазначив він.

Фахівець наголосив на стимулюванні попиту на товари, які виготовленні в Україні.

– Важливою є політика локалізації, коли для певних категорій товарів має вимагатися частка місцевої складової, – зазначив Дмитро Кисилевський. – До речі, ми зробили каталог українських виробників. Щоб замовники в громадах знали, де що купувати, від сівалки до іншої техніки. Відновлена і програма компенсації виробникам-аграріям, які купують українську техніку. Їм тоді компенсується 25%. Ця програма тимчасово не працювала перші два роки війни, сьогодні вона відновлена.

Згадав він і за програму кешбек. Як відомо, умовою участі є покупка товарів українського виробництва. За кожен такий товар людина отримуватиме 10% від вартості на свою картку. Кисилевський каже, що завдяки програмі громадяни вже стали звертати увагу на виробників товару.

IMG_20241129_130605

Директор комбінату баранкових виробів ТОВ «КБВ» з міста Багачевого Микола Шабельнік розповів, що до форуму вони долучаються вже вдруге, щоб почути новини і поділитися своїм досвідом.

– Ми були одними з перших, хто взяв участь у державній програмі «Національний кешбек». Як тільки оголосили про таку можливість, ми зареєструвалися, наша продукція на полицях має маркування «Зроблено в Україні».

За словами Миколи Шабельніка, підприємство не може напряму отримати результат від участі в програмі. Проте, він додав, що так є можливість прорекламувати їхню продукцію.

IMG_20241129_123153

Виступив на форумі і нардеп, який нині є головою Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич. Він поінформував: порівняно з 2021 роком, збільшилася кількість українських компаній, які займаються виробництвом дронів. Тепер виробляють й боєприпаси, ствольну артилерію, на відміну від періоду до початку повномасштабного вторгнення.

– Найголовніше, для компанії, яка щось виробляє – це контракт, твердий заказ, і, звісно, гроші, – сказав Олександр Завітневич.

Юлія Капуш

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-2 #1 правда 30.11.2024 12:37
гроші завжди головне Завітнєвич знає
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100