реклама Делікат

 У Черкасах за кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку встановлять три когенераційні установки.


Перше обладнання вже надійшло, до кінця лютого тепловики очікують на ще дві установки. Їх облаштують на котельнях по вулицях Онопрієнка, Сумгаїтська та Красовського. Планується, що когенераційне обладнання запрацює вже з липня.

Головний інженер КП «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір переконаний: інвестиції окупляться за три роки.

– Когенераційна установка виробляє електроенергію і, як побічний продукт, тепло. Тому краще використовувати електроенергію, ніж спалювати дорогий газ, що ми купуємо в Росії, – пояснив Микола Кушнір.

За принципом когенерації працює і Черкаська ТЕЦ. Вона є одним з основних виробників електрики в Черкаській області.

Електроенергію, вироблену когенераційними установками, тепловики використовуватимуть на власні потреби, а лишки продаватимуть енергетичним компаніям. Для цього комунальне підприємство отримало відповідну ліцензію, інформує прес-служба Черкаського міськвиконкому.


У 2005 році на КП «Черкаситеплокомуненерго» вже встановили когенераційне обладнання. Це дозволило забезпечити підприємство електрикою власного виробництва на 50%. Придбання обладнання окупилося за кілька років.

– Ми в рік заробляли до 1,5 мільйона гривень завдяки тому, що виробляли електроенергію і тепло, а не купували газ. Це дозволило у ті часи утримати економіку підприємства на відповідному рівні. Переконаний, що за когенерацією майбутнє. У Європі уже давно використовують когенерацію для виробництва електрики та тепла, – розповів Микола Кушнір.

Тендер на постачання та встановлення когенераційних установок виграла українська компанія «Цепелін». Загалом у тендері брали участь дві фірми: одна з України, інша – з Франції.

Європа робить ставку на когенерацію

У середньому в Європейському Союзі близько 11% енергії виробляється в режимі когенерації. Приміром, Німеччина оголосила, що понад 50% споживаної енергії може проводитися в режимі когенерації, і встановила мету подвоїти обсяг енергії, одержуваної в комбінованому циклі, з 12,5% до 25% до 2020 року. Когенерація активно підтримується у Великобританії. У країні застосовуються фінансові стимули і гранти поряд з державною підтримкою на рівні законодавства.

Завдяки когенерації ВВП Данії зріс на 50%

До 1973 року основним паливом для вироблення тепла та електрики в Данії стали імпортовані нафтопродукти. Нафтова криза і різке зростання ціни на нафту в 1973 році підштовхнули уряд Данії до перегляду політики з енергопостачання нації, і когенерація була виділена як основна технологія, зважаючи на тривалість опалювального сезону в країні. Із 1980 року ВВП Данії зріс на 50%, в той час як енергоспоживання залишилося на тому ж рівні завдяки збільшеній енергоефективності. Фокус на розвиток сектора когенерації в країні не тільки сприяв зниженню емісій CO2, збільшенню енергонезалежності, але й привів до створення робочих місць і підвищив експортний потенціал енергетичного машинобудування.


реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100