Метеочутливі люди реагують на різноманітні зміни в погоді: різке похолодання чи потепління, перепади атмосферного тиску, магнітні бурі чи навіть спалахи на сонці.
Про це розповіла Суспільному Черкаси завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк.
За словами медикині, метеозалежність може проявлятися погіршенням самопочуття, такими як головним болем, слабкістю, втратою апетиту, порушеннями серцевого ритму та іншими симптомами.
За словами Світлани Нікітюк, причинами підвищеної метеочутливості вважають:
Симптоми метеозалежності можуть бути суто індивідуальними. Вони залежать від наявності у пацієнта хронічних захворювань, його віку, способу життя, емоційного стану та інших факторів.
«Фахівці відзначають, що під час різких змін погоди, а також магнітних бур та спалахів на сонці більшає звернень до служби швидкої медичної допомоги, випадків загострення хронічних захворювань, а також кількості аварій на дорогах та інших подій», — зазначила Світлана Нікітюк.
За наявності хронічних захворювань, якщо вони загострюються під час зміни погодних умов, потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем та отримати індивідуальні рекомендації, пояснила медикиня. За потреби фахівець може призначити медикаментозну терапію.
В інших випадках, якщо людина не має серйозних проблем зі здоров’ям, для зниження метеозалежності фахівці рекомендують:
«Медики відзначають великий зв’язок метеочутливості не лише з віком та здоров’ям людини, а й із її психоемоційним станом. Тому важливо контролювати рівень стресу та тривожності, у разі необхідності звернутися до психотерапевта чи іншого фахівця», — зазначила Світлана Нікітюк.
реклама