Цьогоріч на Черкащині зайнятістю вдалося забезпечити 260 ветеранів, 39 – тимчасово зайняті. А, отже, усього близько 300 осіб в області влаштовані на постійні або тимчасові робочі місця
Про це повідомила у коментарі журналістці «Прочерку» заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.
– За 11 місяців поточного року послугами служби зайнятості в Черкаській області скористалися 936 ветеранів, від початку повномасштабної війни – понад півтори тисячі. Вакансії їм пропонуємо всі ті, які надають роботодавці з метою укомплектування. У поточному році наша база даних налічувала 14 тисяч вакансій. Щодня маємо можливість пропонувати всім, хто до нас звертається з метою пошуку роботи, близько 2000 вакансій. Під час пошуку враховуємо професію, спеціальність клієнта, зокрема, ветерана.
Є роботодавці, зацікавлені, щоб до них направляли саме ветеранів, наголосила Марина Сорокіна. Це, наприклад, стосується охоронних компаній. Побажання мають й ветерани. Буває, коли до фахівців звертаються хлопці та дівчата, в яких продовжується процес реабілітації. Тоді вони просять зробити тимчасову паузу в пошуку роботи.
– Якщо проаналізувати, кого вже вдалося працевлаштувати, ветерани працюють на різних посадах: водії, трактористи, охоронці, слюсарі, електромонтери. Ми також скеровуємо на навчання, якщо людина не може знайти собі професію до душі, по спеціальності. У нас є ветерани, які проходили навчання і працевлаштовувалися. Або, можливо, відбувалася не зміна професії, а підвищення кваліфікації, – додала заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості.
Нагадаємо, Черкащина займає перше місце в Україні за компенсаціями роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.
З вересня 2023 року на території України діє відповідна програма. Тоді роботодавець працевлаштовує людину з інвалідністю I або II групи, облаштовує робоче місце саме під цю людину.
– Існує перелік, що саме можна придбати і отримати компенсацію. До переліку входять і меблі, відповідне обладнання для осіб з інвалідністю: освітлення, столи, стільці, комп'ютери. Якщо працевлаштовується особа з інвалідністю I групи, компенсація складає 15 мінімальних заробітних плат (106 з половиною тисяч гривень), станом на перше січня. Якщо це особа з інвалідністю II групи – 10 мінімальних заробітних плат (71 тисяча гривень). На сьогодні в області налічується майже 220 осіб з інвалідністю, за працевлаштування яких роботодавцям надійшла компенсація, – сказала Марина Сорокіна.
Також у Черкаському обласному центрі зайнятості учасникам бойових дій та членам їхніх родин пропонують гранти до мільйона гривень на розширення або започаткування власної діяльності.
– 35 ветеранів на Черкащині вже отримали такі гранти, на загальну суму понад 15 мільйонів гривень, і ведуть підприємницьку діяльність. Найбільше їх у Черкасах, Умані.
Юлія Капуш
реклама