20 грудня згідно з розпорядженням голови обласної ради була скликана 27 сесія Черкаської обласної ради. Порядок денний складався з майже 30 питань, серед яких зміни до програм, що передбачали підтримку ЗСУ, питання призначення керівників, управління майном, програма соцеконом розвитку на наступний рік, а також реорганізація обласного МСЕКу.
На початку представники різних фракцій висловили свої позиції щодо проблемних питань. В залі розгорілася дискусія.
Зрештою на засіданні зареєструвалася недостатня кількість депутатів, тож сесію так і не розпочали, пише сайт Черкаської облради
Як розповів Суспільному голова фракції "Слуга народу" Анатолій Яріш, участь у голосуванні не братимуть допоки радою керує Анатолій Підгорний, який, на його думку, блокує ухвалення низки питань:
"Наша позиція, нашої фракції — відставка всього керівництва обласної ради. Сідаємо, говоримо, визначаємо пріоритети — гроші на ЗСУ, аудит майна, призначення керівників комунальних підприємств тощо".
Депутат фракції "За майбутнє" Вадим Гайович пояснив позицію щодо питання стосовно МСЕК:
"Не так давно на медичній комісії з’явилися депутати обласної ради, які набули інвалідності під час війни і категорично вимагали передати документи МСЕКу на конкретну установу, де вони вважають, що в них контрольований директор. Ось чому ми не підтримуємо це питання".
Нині в раді управлінська криза, вважає голова фракції "Батьківщина" Семен Радченко. На засіданні він хотів порушити питання про приватизацію комунального майна. Пояснив: це майно має приносити дохід, але є будівлі, які здають в оренду значно нижче ринкової вартості:
"Ця рада — це чемодан без ручки. Всі нормальні ініціативи, які виносяться в цій залі, блокуються так званою більшістю. Більшість — це «Черкащани», «ЄС», «ОПЗЖ», «Батьківщина». Я так само підписував цю більшість, але на позаминулій сесії сказав, що виходжу з цієї більшості і не хочу мати з ними нічого спільного".
Водночас в «Фейсбуці» голова облради Анатолій Підгорний пише:
«Принцип відкритості - це принцип, на якому намагаюся будувати роботу в обласній раді. Всі питання проходять розгляд комісій, тому дивно чути про якийсь кулуарний розгляд. По питаннях приватизації також діємо максимально відкрито. Наша позиція чітка: спочатку прозора інвентаризація , потім вже продаж. Усі підприємства обласної ради до кінця року виконали моє розпорядження і провели інвентаризацію. Ми поінформували депутатів і надали їм можливість долучитися до процесу, що демонструє нашу відкритість у питаннях майна. Водночас колеги участі в цих процесах так і не взяли. Повторюся, кожен депутат може отримати відповіді на будь-які питання, зокрема, безпосередньо від балансоутримувачів чи керівників комунальних підприємств. Знову ж таки питання лише в тому, чи справді вони цього хочуть. Результати інвентаризації були подані на розгляд профільної комісії з питань комунальної власності, підприємництва та регуляторної політики. Однак комісія, так і не зібралася. Оцінити таку позицію можете самі. Ми ж намагалися знайти компроміс і узгодити всі позиції і не виступаємо противниками приватизації чи позбавлення облради неліквідного майна, але наполягаємо на прозрості цього процесу. На останок додам, в області раніше діяла програма приватизації. За результатами продалося лише інвестиційно привабливе майно в центрі міста, а неліквіди, що є тягарем для бюджету, на яких акцентують сьогодні депутати, що можна все це продати і виручити кошти на ЗСУ, тоді не продалося і нікого не зацікавило. Висновок? Лише прозора інвентаризація та відкритий продаж - можливий для нас варіант. На цьому наполягали і будемо наполягати далі», - пише голова облради
Нижче списки, надані "Прочерку" в облраді
Коментарі
Як же вони люблять і вміють у депутати різних рівнів пролазити...
Стрічка RSS коментарів цього запису