26 грудня відбудеться загальнонаціональне голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. Саме суспільний контроль допомагає зменшити корупційні ризики у владі, слідкуючи, щоб кожна гривня бюджету спрямовувалась на зміцнення обороноздатності країни.
Попередньому скликанню вдалося вплинути на чимало рішень, щоб налагодити закупівлі одягу та продуктів харчування для наших захисників. Важливо, щоб ці процеси не припинялися, а новий склад ради продовжив працювати як антикорупційний запобіжник.
Серед кандидатів, які балотуються, - відомі волонтерки та громадські діячки родом з Черкащини Анастасія Шуба та Ореста Бріт. Їм дуже потрібна ваша підтримка!
Анастасія Шуба народилась в смт Катеринопіль Черкаської області, майже 20 років працює в сфері юриспруденції. У її професійному доробку - правова експертиза Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки. У 2021-2024 роках входила до складу Ради громадського контролю при НАБУ, член Дисциплінарної комісії НАБУ. З початку повномасштабної війни очолює БО «Благодійний фонд «Ґерць», який допомагає військовим.
Ореста Бріт – українська волонтерка родом з Умані. Заснований нею благодійний фонд «БОН» уже 10 років сфокусований на підтримці громадян, постраждалих від російської агресії. Кураторка багатьох благодійних програм і культурних ініціатив, у тому числі за кордоном. З початку повномасштабної війни активно волонтерить, посилюючи обороноздатність країни. У 2022-2024 роках – радниця на громадських засадах Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Також до складу ради балотуються ветерани російсько-української війни, громадські діячі Юрій Гудименко та Олег Чернов; журналістка видання «Цензор.Нет» Тетяна Ніколаєнко, голова Незалежної антикорупційної комісії (НАКО) Олена Трегуб, економіст, розробник багатьох законопроєктів Микита Соловйов, адвокат, волонтері, голова ГО «Центр формування політики» Максим Костецький та інші активісти.
Для цього потрібно в день виборів перейти за посиланням https://rgk.vote.mod.gov.ua/, авторизуватись через портал «Дія» та проголосувати за обраних кандидатів. Проголосувати одночасно можна за 15 кандидатур. Саме стільки громадських активістів за результатами конкурсу сформують Раду і забезпечуватимуть цивільний контроль за діяльністю Міноборони упродовж наступних 2 років.
реклама