Зруйнований російською ракетою будинок в Умані на Черкащині планують відновити до літа 2025 року. Нині йдуть роботи з утеплення будівлі.
Загалом на відновлення витратили понад 90 мільйонів, розповів під час інтерв'ю Суспільному керівник ОВА Ігор Табурець.
В експлуатацію будинок планували здати восени 2024 року, втім, досі тривають будівельні роботи, розповів Табурець:
"Серед причин — непроста ситуація, яка пов'язана з війною. Це саме питання мобілізації людського ресурсу, тому що всі підприємства від цього залежні. Мова не йде про бронювання людей. Вони призиваються, значна кількість була мобілізована і пішла воювати".
Так окрім цього, є проблеми з енергопостачанням, зазначив посадовець:
"Улітку 2024 року підрядник був вимушений перенести терміни поставок бетонних конструкцій, тому що завод, який виробляє їх, не здійснював свою діяльність, через відключення, і в нього ці мобілізаційні ресурси теж забиралися. Тому, звісно, це такі об'єктивні причини, які не дають змоги своєчасно виконувати, відповідно до плану, ті чи інші роботи".
Нині, за словами Ігоря Табурця, підрядник провів усі роботу з демонтажу:
"Зараз практично завершуються роботи з утеплення всього будинку, мова йде і про перший, і про другий під'їзд. І в нас вже він повністю зведений, тобто весь під'їзд, який був зруйнований, сьогодні вже повністю зведений. Передбачили ми кошти і вже внесли зміни в проєктну кошторисну документацію, зміни пов'язані з недопрацьованими елементами проєктування з боку проєктувальника, така непроста комплексна робота".
Загальна вартість з відновлення будинку склала понад 90 мільйонів, зазначив керівник ОВА:
"У 2025 році, переконаний, що основні роботи, які вже будуть проводитися всередині самого будинку, будуть завершені. Ми оптимістично дивимося на те, що до літа 2025 року цей будинок має бути в експлуатації".
Втім, купівлю нового житла фонд не передбачає, пояснив Ігор Табурець:
"Ми виходили з того, що проводились відповідні дослідження відповідними експертними організаціями, тобто це науково-дослідні інститути, які сказали, можливо відновити чи неможливо, і наскільки це об'єктивно реально. Оскільки фонд виділяє ці кошти саме для відновлення або реконструкції будинків, або капітального ремонту, то цей фонд не передбачає купівлю нового житла".
За його словами, цей проєкт затягнувся, адже реконструкція це складний процес:
"Уманський проєкт затягнувся саме з причини цього довготривалого відновлення, яке набагато тяжче і набагато складніше, якщо порівнювати зі Смілою, де торік було влучання у житловий сектор і людям купили домівки. Коли б ми мову ввели про 40 квартир, то можливо, якщо прорахувати, було б ефективніше це житло купувати. Та багато хто не погоджувався на купівлю, він хотів проживати саме в цьому будинку".
Нагадаємо, 28 квітня о 4.30 ранку російські війська завдали ракетного удару по Умані. Одна з ракет влучила у девʼятиповерховий будинок. У знищеному під’їзді загинули 24 людини, із них шестеро — діти.
реклама