З початку жовтня в Черкаській області стартував епідемічний сезон захворювань на грип та ГРВІ. Наразі рівень захворюваності на 14,5% нижчий за епідемічний поріг.
Про це під час брифінгу в медіацентрі ОВА повідомив генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач.
За його словами, станом на 22 грудня в області зареєстровано 54 668 випадків захворювань на гострі респіраторні інфекції. Це на 19,1% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
– Найвищі показники захворюваності зафіксовані у Золотоніському та Звенигородському районах, – зазначив Володимир Папач. – Частка дітей серед хворих становить 61,3%, що на 10,2% більше, ніж торік.
Щодо COVID-19, із початку епідсезону захворіли 661 особа, серед яких 34 дитини.
– Госпіталізовано 2 885 пацієнтів, що становить 5,2% від загальної кількості хворих, – повідомив Володимир Папач. – Цей показник відповідає рівню минулого року. На жаль, зареєстровано 4 летальні випадки через коронавірус, проте смертей від грипу цьогоріч не було.
Також в Україні фіксують випадки захворювань на кір, зокрема спалах у Чернівецькій області, де за листопад-грудень зареєстровано 29 випадків. Усі хворі були госпіталізовані й отримують необхідне лікування.
– Єдиним дієвим способом запобігання тяжким випадкам грипу, кору та COVID-19 залишається вакцинація, – підкреслив Володимир Папач. – Це особливо важливо для осіб із груп ризику.
Станом на сьогодні в області вакциновано 3 989 осіб проти грипу, серед яких переважно медики та представники груп ризику. У вересні Черкащина отримала 3 960 доз вакцини Comirnaty Omicron для дорослих і 100 доз дитячої вакцини проти COVID-19.
Окрім цього, у регіоні триває додаткова кампанія вакцинації проти кашлюка, дифтерії та правця. Від серпня проведено 40 375 щеплень, що становить 58% від запланованого обсягу.
– Вакцинація доступна безкоштовно у пунктах щеплень чи амбулаторіях за попереднім записом через сімейного лікаря, – зазначив Володимир Папач. – У регіоні функціонує 88 пунктів щеплень, а також працюють мобільні бригади, які охоплюють віддалені населені пункти.
Фахівці наголошують на необхідності дотримання обережності під час новорічних свят, адже збільшення кількості контактів підвищує ризик поширення інфекцій.
Пресслужба Черкаської ОВА