реклама Делікат

Понад два століття на території України вирощують томати різноманітних сортів, причому деякі з них адаптовані до найбільш суворих кліматичних умов. Ці овочі відрізняються за формою, розміром кущів та плодів, а також забарвленням.

Окрім звичних помідорів овальної чи круглої форми, існують різноманітні грушоподібні, серцеподібні та перцевидні варіанти. Вони можуть бути м'ясистими або мати насіннєву камеру великого об’єму.

real_a380748c-2d84-4065-8b6d-f4c6e1834546

Які бувають різновиди

Купити насіння помідорів високої якості для різних цілей можна тут: https://vesnodar.com.ua/ua/semena-tomatov. Залежно від розміру, цю рослину поділяють на декілька видів:

  • черрі масою до 30 г;
  • коктейльні, вага яких становить до 50 г;
  • дрібноплідні вагою від 50 до 100 г;
  • середньоплідні, найпоширеніші, досягають маси від 100 до 200 г;
  • великоплідні з плодами до 300 г та м'ясистою м'якоттю;
  • біф-томати, вага яких становить понад 300 г.

Перші три категорії найчастіше використовують для салатів або прикрашання страв. Дрібноплідні та середньоплідні помідори підходять для засолювання та маринування. Великоплідні та біф-томати хороші для салату або вживання у свіжому вигляді. На їх основі готують томатний сік, кетчуп, соуси й пасту.

Залежно від кольору, плоди томатів бувають червоними, жовтими, помаранчевими або рожевими. Також зустрічаються сорти зелених, чорних, фіолетових відтінків, а також з поєднанням кількох кольорів в одному плоді.

real_d0fb4a75-f49c-4158-995a-1833a4c4b4d1

Основні характеристики рослин

Залежно від розміру, рослини томатів бувають:

  • низькорослими з висотою зростання до 80 см;
  • високорослими ー стебла досягають понад 2 м;
  • середньорослими зі здатністю зростати до 1,5 м у висоту.

Низькорослі сорти не потребують особливого догляду і найчастіше вирощуються у відкритому грунті. Високорослі та середньорослі томати призначені для отримання великого урожаю на обмежених земельних ділянках.

Ці різновиди потребують опори, а також пасинкування для обмеження розростання в ширину, однак їх можна однаково успішно вирощувати у теплицях та у відкритому грунті.

Вибір помідорів залежно від групи стиглості

Кліматичні умови та рівень освітленості в різних регіонах не однакові, тому, залежно від них, вибирають певні сорти помідорів за тривалістю дозрівання плодів:

  1. Ранньостиглі. Середній термін від появи перших сходів до дозрівання становить у середньому 90-95 днів, у деяких сортів цей показник складає 70-85 днів.
  2. Середньостиглі. Переважний часовий проміжок до формування перших плодів становить 110-120 днів.
  3. Пізні сорти. З моменту сходження рослин до появи плоду проходить приблизно 125-140 днів.

Помідори полюбляють тепло, тому вимагають якомога більше сонячного світла. В умовах обмежень, коли погода в регіоні тривалий час прохолодна до настання тепла, для повноцінного визрівання є менше часу. Тому в цьому випадку частіше використовують ранні та середньостиглі сорти.

Пізні різновиди овочів потребують більше часу для дозрівання, однак багато хто стверджує, що вони мають кращі органолептичні властивості. Часто у таких томатів виростають великі за розміром плоди, вони краще адаптовані для безрозсадного вирощування. Після збору такі помідори можуть довго зберігатися.

На сайті онлайн магазину «Веснодар» можна купити насіння помідорів різноманітних сортів за доступною ціною. Для клієнтів завжди наявні цікаві акційні пропозиції, які задовольнять потреби як професійних фермерів, так і любителів.

*Реклама

реклама

Коментарі  

 
+1 #1 Город надій. 31.12.2024 12:00
Наша фірма працює під гаслом "Осємєнім всєх!"*
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100