Жительці Сміли Євгенії Гладир ледве не відрізали електропостачання у будинку, хоча боргів за оплату послуг не було.
Причину вдалося з'ясувати згодом — це неврегульовані договірні відносини з Енергозбутом, розповіла Суспільному пані Євгенія. Пояснила: договір з підприємством підписував її чоловік-військовослужбовець, який у січні 2024 року загинув на Донеччині.
Про те що його потрібно переукласти не знала і ніяких листів щодо цього не отримувала. Євгенія Гладир опісля того, як залишилась із двома дітьми, переїхала до мами, а свій будинок віддала для тимчасового проживання переселенцям, які регулярно сплачують комунальні послуги.
"Телефонує мені дядько Андрій, це той який проживає в моєму будинку, і каже: Женя, нам сьогодні ледве не відрізали світло. Питаю — як це не відрізали? Чого? Він мені пояснює: приїхала до двору машина обленерго, вийшло шість чоловіків, ну давай біля нашого стовпа який на дворі на вулиці, але біля будинку щось там видивлятися, якісь дії проводити. Він вийшов і почав розпитувати: хто ви хлопці, що сталося, що ви робите? Вони розповіли: ми зараз вам будемо світло відрізати".
Та електроенергію не відключили, коли дізнались що боргів немає, додала Євгенія.
"Ну вони такі: як боргів нема, ну оце ж договір, договір. Я ж ще не туди, який договір. Ну так мало часу минуло. Я ж кажу, що люди, наприклад, по 20-30 років ці хати не переоформлюють, нікому ніякого діла нема".
Тому пані Євгенія поїхала наступного дня розв'язувати це питання в Енергозбут.
"Виявила що не укладений договір. Я почала пояснювати, що договір не укладений через об'єктивні причини, це не те що я там не хочу, наприклад. У мене немає на руках досі всіх документів. Мінімум пів року йде процес успадкування, оформлення цих всіх документів".
Зі слів Євгенії, коли емоції вщухли, почала шукати інформацію:
"Формально вони і праві з одного боку, але з іншого боку є в юридичній практиці поняття як мовчазна згода. Тобто, якщо я сплачую рахунки, якщо я користуюсь послугою без скарг, ну тобто я передаю показники, граю за їхніми правилами, які вони виставили, то за мовчазною згодою вони б надавали мені таку послугу. Плюс неправомірність відключення ще вбачаю в тому, що вони не попередили мене оскільки це вимагає регламент".
Телефоном начальник Смілянського центру обслуговування споживачів ТОВ "Черкасиенергозбут" Валентин Головченко прокоментував, що керуючись законом України про ринок електричної енергії у разі отримання підтвердження про смерть побутового споживача з яким укладений договір, вони передають цю інформацію оператору системи розподілу, тобто РЕМ. Вони ж мають направити лист на адресу побутового споживача із попередженням про врегулювання договірних відносин. Підтвердження про смерть чоловіка Євгенії вони отримали у грудні.
"Якщо протягом 20 днів після повідомлення від оператора системи розподілу, споживач, який проживає по цій адресі, правонаступник, не звертається до вирішення питання щодо приведення договірних відносин у належний стан, тоді оператор системи розподілу діє згідно з пунктом 7.6 правил розвідного ринку, тобто припиняє постачання. Ну, оскільки ніхто не з'явився, тому була і дана команда РЕМу виїхати туди і припинити електропостачання. У постанові 312 були внесені зміни, де чітко було написано, що споживач спадкоємець повинен звернутися для оформлення спадкової справи і оформити належним чином документи", — деталізував Валентин Головченко.
Про такі зміни у законі, додала Євгенія, не знала, тому найближчим часом оформить всі документи:
"Зрозуміло, що я буду доробляти всі свої документи, знаходити їх, збирати все по списку і йти все ж таки укладати цей договір, тому що залишити цих переселенців зараз ще й без світла? А потім дивуються що люди повертаються на окуповану територію".
Перед виходом цього матеріалу, Валентин Головченко повідомив, що із Євгенією вони зв’язалися та допоможуть їй із переоформленням чинного договору на нового власника, до того часу, доки вона не отримає виписку з державного реєстру на право власності, де тоді буде продовжений цей договір. Та додав, що у 2023 році відбулися зміни щодо постачання електричної енергії у разі смерті споживача, тому рекомендує з такими питаннями звертатися до них.
"Протягом 2023-2024 років не вживали жодних заходів щодо відключення таких споживачів. Тобто, проводилась роз'яснювальна робота, інформування. У 2025 році в цьому же, на виконання вимог правил ринку, оператор системи розподілу почав вживати заходів щодо відключення споживачів, які не оформили договір своєчасно. Кожному такому споживачу безпосередньо надіслали лист з описом вкладення для врегулювання договірних відносин", — розповів Валентин Головченко.
реклама
Коментарі
Ну, і повний маразм, коли припис на відключення від електрики будинку загиблого воїна видають без з'ясування обставин непереоформленн я договору. По- людськи - є ж у нихі адреса і номе ртелефону, мали б самі звернутися і запропонувати допомогу в переоформленні. Але - для цього треба бутит ЛЮДЬМИ, а не ЧИНУШАМИ при кориті з синдромом величі вахтера!
Стрічка RSS коментарів цього запису