На сьогодні ще не розробили підручник до оновленої програми «Захист України. Інтегрований курс». Міністерство лише працює над цим напрямом, а освітній процес вже повинен здійснюватися відповідно до нових стандартів. Саме тому для шкіл Черкащини розробили та виготовили навчально-методичний альбом, який допоможе сформувати в учнів практичні навички, необхідні для збереження їхнього життя. Про це повідомив начальник управління освіти та науки Черкаської ОВА Валерій Данилевський.
За підтримки Черкаської обласної державної адміністрації та ініціативи Управління освіти і науки Черкаської ОДА, спільно з обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників надруковано 300 примірників навчально-методичного альбому «Безпілотні системи в оновленому предметі «Захист України». На ці цілі з обласного бюджету було виділено 200 тисяч гривень.
– Альбом отримають усі осередки, де вивчається предмет «Захист України»: заклади професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти. У ньому представлено матеріали про класифікацію безпілотних літальних апаратів, пілотування, технічні можливості та обмеження щодо застосування безпілотних літальних апаратів, безпеку під час польоту, використання їх в екстремальних випадках. З метою надання об'єктивної експертизи працівники інституту зверталися до експертів-науковців Національного авіаційного університету, – повідомив Валерій Данилевський.
Детальніше про альбом розповіла ректорка Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна.
– Цей альбом умовно складається з декількох частин. Цікавий у ньому розділ про історію й шлях цих застосунків, які сьогодні є невід'ємною частиною нашого життя. Додані фото, зображення – повнокольорові. Ми вдячні Національному авіаційному університету, відразу врахували всі їхні зауваження: особливу увагу звертали на ті, які стосувалися технічної сторони.
Наталія Чепурна додала, що ці знання необхідні молоді також на майбутнє, коли скінчиться війна. За її словами, тоді безпілотні літальні апарати та роботизовані системи працюватимуть на, зокрема, сільське господарство, інші сфери, де можливе їхнє використання.
Співзасновник центру операторів роботизованих систем «Січ», президент міжнародного благодійного фонду «Наш батальйон» В'ячеслав Скічко розповів, як доєднуються до навчання учнів та студентів фахівці центру.
– Необхідно готувати учнів, студентів до технологічного майбутнього, яке ввірвалося в наше життя, на жаль, завдяки війні. Ми пішли на співпрацю. Підготували декілька методистів у нашому центрі. Вони стали пілотами й пілотами-інструкторами.
Насамкінець очільник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець зазначив, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, на Черкащині визначено 45 осередків підготовки за напрямом «Захист України». Охоплення учнів складає близько 78%. Решта, ймовірно, навчатиметься по старому матеріалу до 1 вересня 2025.
Водночас для Черкащини було виділено 90 мільйонів гривень, з яких лише 5 мільйонів спрямують на перепідготовку вчителів, решту – на посилення матеріально-технічної бази, додав Ігор Табурець.
Освітяни Черкащини опановують оновлений «Захист України»
Юлія Капуш
реклама