Уночі, 9 січня, в одній із багатоквартирок Черкас пролунав вибух. Попередньо причиною став «людський фактор» – недотримання вимог техніки пожежної безпеки та витік газу. Внаслідок цього власник квартири отримав опіки тіла різного ступеня. Його госпіталізували до лікарні.
Як свідчить досвід, найчастіше до таких випадків призводить несправність газового обладнання або ж порушення його експлуатації, говорять фахівці «Газ-сервісу». Та якщо «людському фактору» складно зарадити, то будь-яку технічну загрозу можна виявити вчасно.
Як зрозуміти, що з газовою плитою щось не так, розповідає технічний директор ГАЗ-СЕРВІСУ Григорій Беспалов.
– Практично будь-яка технічна проблема плити чи газової колонки, яку користувач не може помітити візуально, подає сигнали. Наприклад, якщо ви не побачите тріщин на зʼєднаннях, то обовʼязково почуєте запах газу. Або якщо вам не видно забиті форсунки, то ви точно помітите, що вогонь горить нерівномірно, – говорить фахівець.
І радить користувачам звертати увагу на такі сигнали.
Якщо ви відчули його під час або після приготування їжі, то, імовірно, причиною може бути:
● неправильне регулювання полум’я;
● несправність точки встановлення сопла;
● порушення з’єднань.
Це важливий сигнал – і його не можна ігнорувати. Тож насамперед необхідно перекрити подачу газу до приладів, провітрити приміщення, опісля відключити всі електроприлади та викликати майстра для діагностики несправності.
Серед основних причин:
● засміченість форсунки їжею чи жиром;
● тріщина або порушена ізоляція свічки розпалювання конфорки;
● несправність електромагнітного клапана;
● перегорання термопасти.
Якщо форсунку від забруднень можна безпечно прочистити самостійно, то у випадку інших несправностей варто також звернутися до фахівця.
3. Тухне або горить нерівномірно конфорка
Тут слід звернути увагу на кілька моментів:
● якщо вогонь нерівномірний на всіх конфорках, слід перевірити, чи не передавлений шланг підключення;
● якщо газ горить, але не повністю обволікає розсікач, варто прочистити його;
● якщо полумʼя слабке чи «стрибаюче» – слід перевірити стан термопасти або ж прочистити форсунку.
4. Кіптява (нагар) на посуді після приготування
У такому випадку зверніть увагу на колір полумʼя. Кіптява й неприємний запах виникають, якщо воно жовтого або помаранчевого кольору, а не звичного блакитного. Це, зі свого боку, може свідчити про:
● засмічені форсунки;
● забруднений жирами та нагаром пальник;
● деформований газовий пальник;
● порушення регулювання редуктора подачі палива на прилад.
5. Несправно працює кран регулювання газу
Якщо ручка прокручується туго, то, імовірно, із часом експлуатації на поворотний механізм налипнув шар застарілого жиру та пилу. У деяких випадках причиною є відсутність мастила на поворотному механізмі.
Якщо ж навпаки кран повертається дуже легко, то, вірогідно, потрібно замінити ручку.
Гірший випадок, коли кран не виконує свою функцію (після того як ви закрили його подача газу не припиняється, чи ж навпаки)
6. Газ вимикається, коли ви відпустили ручку
Причиною може бути несправність системи контролю газу. Вона влаштована так, що якщо відбувається загасання конфорки, спрацьовує термоелектромагнітний клапан – і подача газу на пальник блокується. Якщо газ тухне відразу після відпускання ручки, швидше за все, із ладу вийшов саме він.
– Не варто ігнорувати ані ручку, яка важко прокручується, ані кіптяву на посуді. Бо ці маленькі й, на перший погляд, «невинні» сигнали можуть призвести до трагічних наслідків, – додає Григорій Беспалов.
Він радить мешканцям ЩОРОКУ проводити ТЕХНІЧНИЙ ОГЛЯД ГАЗОВИХ ПРИЛАДІВ ТА МЕРЕЖ У КВАРТИРІ незалежно від того, чи помітили ви якісь порушення в роботі приладів чи ні.
Суть технічного обслуговування полягає в ретельній діагностиці стану внутрішньоквартирних газових мереж, а також обладнання, яке підключене до нього.
Під час процедури ФАХІВЕЦЬ ПЕРЕВІРЯЄ:
● стан газових мереж у квартирі: наявність газового лічильника, вільний доступ до вентиля, що перекриває подачу газу тощо;
● надійність та герметичність з'єднань газопроводу;
● роботу газового вентиля;
● стан газової плити та за потреби чистить пальники й форсунки;
● горіння полум'я під час розпалювання кожної конфорки
І ОБОВʼЯЗКОВО складає акт виконаних робіт та проводить додатковий інструктаж із техніки безпеки.
реклама