реклама Делікат

Черкащина активно долучилася до реформи профільної середньої освіти. На цьому наголосив заступник голови Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай на громадському обговоренні в Черкасах.

IMG_20250117_112322

– Розбудова Нової української школи триває з 2017 року. Реформа в освіті не може зупинитися через війну, пандемію. Вона вже охоплює початкову, базову школу. Зараз планують її поширення на профільну середню освіту для старших класів.

Участь в обговоренні «Реформа профільної середньої освіти» взяли представники Міністерства освіти та науки України, обласної влади, голови територіальних громад, керівники органів управління освіти територіальних громад, директори шкіл.

За словами заступниці міністра освіти і науки України Надії Кузьмичової, нововведення повноцінно запрацює в Україні в 2027 році.

– Передбачено запровадження трирічної профільної середньої освіти для 10–12 класів за двома спрямуваннями. Академічне – з поглибленим вивченням предметів, підготовку до здобуття вищої освіти. Друге спрямування – професійне. Професійні ліцеї готуватимуть учнів до виходу на ринок праці, – сказала Надія Кузьмичова.

Тож, замість звичних старших класів, з'являться академічні ліцеї.

У ліцеях учні обиратимуть один із профілів: мовно-літературний, STEM (природничі науки, інформаційні технології, математика) або суспільно-гуманітарний. Будуть і додаткові предмети незалежно від профілю.

– Кількість учнів, які потенційно здобуватимуть профільну середню освіту на Черкащині в 2027 році – 36 тисяч. Зараз це п'яті-сьомі класи. Проводили масштабну роз'яснювальну роботу щодо мережі ліцеїв. Заплановано, що в області функціонуватиме 81 заклад професійної середньої освіти академічного спрямування. 14 громад Черкащини вирішили підвозити своїх учнів до сусідніх, – повідомив Олександр Шамрай.

Заступник міського голови Кам'янської міськради Олександр Потапенко розповів, що у них є всі умови для впровадження реформи, адже Кам'янка – місто колишнього районного підпорядкування:

– Маємо 10 загальноосвітніх шкіл, 3 заклади позашкільної освіти. Плануємо сформувати окремий профільний ліцей на базі одного з навчальних закладів. Я

працюю в освіті давно, розумію, що всі реформи в цій сфері – складні. Вони потребують часу. Якщо проаналізувати, попередні реформи в освіті ніколи не доходили до логічного завершення. Вони були половинчастими. Хочеться, щоб ми побачили цю реформу в завершеному вигляді. Як вона працюватиме? Сподіваємося, усі ті роки роботи, починаючи з 2017, дадуть результати.

Юлія Капуш

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #3 Зінченко 17.01.2025 20:29
Вже медицину завершили реформувати??? Тепер черга школи?........
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Командор 17.01.2025 20:11
Скасуйте щоденники. Їх ніде в світі немає крім ссср.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Хвєдя 17.01.2025 16:52
А тим кому не світе вишша освіта при налічіі отсутствія бабла у родітєлів в якому класє лопати видаватимуть? Шоб привикали до ринка праці на всю жизнь.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100