реклама Делікат

18 закладів освіти взяли участь у міському конкурсі відеороликів та анімаційних фільмів у межах реалізації проєкту «Черкаси_Gleding» Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №20. Доєдналася 51 особа. Усі їхні роботи – про добрі справи, заохочення підлітків до позитивного ставлення одне до одного.

Нагородження призерів конкурсу відбулося в Черкаському художньому музеї. Їх відзначили подарунками та грамотами.

IMG_20250121_141711

Детальніше про проєкт розповіла директорка школи №20 Людмила Кіта.

– Проблема булінгу є в кожній країні, кожній школі. Маємо шукати підходи, щоб подолати це негативне явище. Одним із таких підходів є, навпаки, не загострення уваги дітей на проблемі булінгу, щоб вони вчилися, як це робиться, на прикладі інших. Ми хотіли започаткувати в Черкасах рух «гледінг», який розвиває співчуття, емпатію.

Гледінг походить від англійського glad – радість.

Людмила Кіта зазначила, що про старт конкурсу оголосили в жовтні минулого року. А протягом грудня роботи учасників переглядали члени журі: голова журі, заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна, кандидатка психологічних наук Юлія Сіденко, доктор педагогічних наук Сергій Данилюк, режисер-постановник Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Станіслав Садаклієв, спікерка учнівської міжпарламентської асамблеї Софія Менько.

IMG_20250121_143543

– Я не очікувала, що побачу настільки глибокі роботи, що зачіпають душу. Кожна має свої особливості і розкриває якийсь окремий спектр проблематики. Було надзвичайно важко визначати кращих, – сказала Юлія Сіденко.

Логотип й проєкт тематичного банера для конкурсу створила учениця 11-Г класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №20 Вікторія Кладко. З початку повномасштабного вторгнення вона переїхала до Черкас через бойові дії в рідному Бахмуті.

– Я б хотіла побажати своїм одноліткам більше мріяти й, головне, досягати своїх мрій! – сказала Вікторія.

Враженнями від роботи над відеороликом поділилася з журналісткою «Прочерку» учениця Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №33 імені Василя Симоненка Євгенія Кисленко. Її команда посіла друге місце у номінації «Відеоролики: старша вікова категорія (15-17 років, українська мова)».

IMG_20250121_144911

– Наша робота розповідає про дітей, які переїхали з окупованих територій. Взяли схід України. Багато людей звідти спілкуються російською мовою. Це ще не говорить про те, якою є людина. Ми вирішили розглянути тему булінгу за мову. Я допомагала складати сценарій, знімалася в одному з епізодів.

У межах Загальноміського конкурсу на отримання грантів Черкаського міського голови в галузі загальної середньої освіти у 2024 році було також видано навчальний посібник «Черкаси_Gleding», додала Людмила Кіта. Він містить узагальнену інформацію про відеороботи й орієнтований на педагогічних працівників, учнів закладів освіти та культури.

Заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна розповіла, що вже кілька років поспіль Черкаська міська рада надає гранти на друкування навчально-методичної продукції, проведення різноманітних заходів.

– Сьогодні ми побували на одному з івентів, які минулоріч отримали фінансову підтримку на реалізацію від міської влади. Таких проєктів було 20. Ми виховуємо покоління дітей, які живуть у дуже важкі часи. Хочеться акцентувати увагу на позитивних речах. На ініціативи загалом виділяється близько 300 тисяч з міського бюджету. Цьогоріч кошти на них також закладені.

IMG_20250121_144642

Юлія Капуш

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100