Звенигородський районний відділ продовжує проводити активну просвітницьку роботу щодо шкідливого впливу тютюнопаління на організм серед учнів навчальних закладів Звенигородської територіальної громади.
Фахівчині відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) за неінфекційними захворюваннями завідувачка відділення Мар’яна Нестерова та фельдшерка санітарна Ніна Погрібна провели лекцію на тему «Знай про ризик куріння» серед учнів 7-9 класів Звенигородської гімназії №5.
В Україні підлітки починають палити приблизно в 14 років. Найбільш популярними тютюновими виробами в Україні залишаються цигарки, проте ринок тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) зростає.
Це всі види вейпів, унаслідок споживання яких утворюється не дим, а пара. Вони бувають як одноразові, так і багаторазові.
Електронна сигарета – це пристрої, які генерують пар для вдихання шляхом нагріву спеціальної рідини (е-рідина). На відміну від традиційних сигарет у пристроях немає тютюну. Виробники електронних сигарет та вейпів запевняють, що вони є цілком безпечною альтернативою звичайному тютюнопалінню. Нібито ці пристрої не шкодять здоров’ю, оскільки не утворюють продуктів горіння та не містять шкідливих смол. Насправді містять.
Рідина у картриджі, крім нікотину, який виробляють з тютюнового листя, складається з пропіленгліколю, гліцерину та ароматизаторів – тютюну, ментолу, кави, фруктів, солодощів чи алкоголю. Привабливим фактором для вживання є смакова різноманітність рідини розчинника ( кавун, яблуко, персик, ківі та інші).
Підлітки знаходять чимало причин, щоб почати курити:
За інформацією Черкаського обласного ЦКПХ