Від початку повномасштабної війни з комунального підприємства "Черкаситеплокомуненерго" звільнилося близько 100 осіб.
Дехто виїхав за кордон, дехто побоювався бути мобілізованим. Керівник підприємства Павло Карась каже, що з березня ситуація може значно стати гіршою, пише Про все.
Павло Карась пояснює, що знайти заміну вже звільненим нині складно.
"Частина людей, особливо жінок, виїхали за кордон, частина чоловіків шукає більш стабільний захист від мобілізації, частина вже служить у Збройних силах, - розповідає керівник. - Таким чином, шоста частина працівників звільнилась і це для нас дуже суттєва цифра. Знайти їм заміну фактично неможливо. Поки що чоловіків ми тримаємо зі стовідсотковим бронюванням, але ж уряд постійно ухвалює рішення про зміну квот. Наприклад, на підприємствах військово-промислового комплексу 100% чоловіків бронюють. Працівнику простіше піти дрони збирати і з більшою зарплатою, ніж працювати слюсарем у тепломережі".
Навіть на тимчасові роботи підприємству стало важче найняти підрядників.
"До останнього часу, за умов відсутності людей, для певних робіт наймали підрядників, - продовжує Павло Карась. - Зараз це важко, адже їх не можна забронювати. Тому їх стає все менше і це проблема. Було таке, що підрядників мобілізували, коли вони працювали на вулиці. Були випадки коли я "сервісника", який обслуговує складне обладнання, особисто забирав з Києва і відвозив назад. Інакше людина не погоджувалася".
З березня складне обладнання "Черкаситеплокомуненерго" може залишитись без обслуговування через скасування для фахівців бронювання.
"З 1 березня сервісанти складного обладнання відмовляються виконувати роботу, адже в них не буде більше "броні" і Київ вони не хотітимуть покидати, - розводить руками очільник підприємства. - А без них обслуговування певного обладнання є дуже проблематичним. Наприклад, навчання спеціаліста, який буде обслуговувати когенераційні машини, коштує 40 тисяч євро. Ми розглядаємо таку можливість і будемо кооперуватися з колегами. Інакше це обладнання просто зупиниться. Ми переконували уряд, що це помилкове рішення".
Заклики навчати жінок робити чоловічу роботу Карась вважає популізмом.
"Замінити чоловіків жінками нереально, - запевняє посадовець. - Як можна це зробити, враховуючи специфіку наших процесів? Це слова заради піару для поста у Фейсбуці. Звучить добре, але призводить до катастрофічних наслідків. Якось я пропонував одному провідному посадовцю, який дуже пропагував, аби жінок зробити зварювальницями і слюсарницями, почати з його дружини. Хай би приїхала, я б її відправив на навчання. "Ви переходите на особисте", - відповів він мені".
Однією з проблем звільнень Павло Карась називає зарплати, які він не може підняти. Аби це зробити, необхідно або підняти на незначний рівень тариф на послуги для населення, або ж отримувати від міської ради дотації. В першому випадку вартість послуг в платіжках зросла б не на багато, але умовах воєнного стану так робити заборонено. В другому випадку - міська рада відмовила надавати підприємству дотації.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису