У Черкасах у "Ветеранському просторі" працюють фахівці із супроводу ветеранів.
Перш за все фахівець ветеранського супроводу – це той хто зустрічає і вітається. Далі він чи вона вникають в проблему, допомагають вирішити питання з документами, шукають конкретного фахівця. Про це повідомляє керівник обласного ветеранського простору Олексій Колісник.
– Наприклад, якщо мова про працевлаштування – то це передзвонити у центр зайнятості і проконтролювати питання. Це один з прикладів, а таких багато, – говорить Олексій Колісник.
У ветеранському просторі так і діють.
Фахівець пояснює:
– Ротація несистемна, і люди, зрозуміло, втомлені. Ті, що повертаються, – це важка категорія.
Сам Олексій Колісник таких людей розуміє, бо був в АТО з 2014 по 2015, потім з 2022 до грудня 2024 був. Мовляв, це різні війни.
«Так до 2022 року поверталися люди не такі виснажені, як зараз. Нині війна більш масштабна, більш активні бойові дії», – розповідає очільник ветеранського простору.
Зараз в просторі 4 фахівця надають адміністративно-консультативні послуги і ще має бути 3 фахівця супроводу. Адже, за словами пана Колісника, з війни часто "люди повертаються, які бачать чорне чи біле, а треба, щоб бачили сіре хоча б".
Працюють у просторі люди, щоб вирішити і морально-психологічні питання, і юридичні.
До роботи простору залучені змішані категорії, тут працюють і ветерани, і прості цивільні. Розробляються мапи маршруту: якщо ветеран звертається щодо тих чи інших документів, то щоб вже чітко знав, куди їх подавати.
Адреса простору: Черкаси, вул. Максима Залізняка, 10, перший поверх, кабінет 103.
реклама