реклама Делікат

У місті Сміла Черкаської області лабораторно підтверджено випадок сказу в собаки.

476827460_598604582983123_3114251865117784370_n

Фахівці Смілянського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели епідеміологічне розслідування. За його результатами встановлено, що 4 лютого жителька Сміли привела домашню собаку до ветеринарної клініки для стерилізації. 6 лютого собака вкусила власницю за руку, а 10 лютого – тварина померла. Виявилося, що собака не була вакцинована проти сказу.

Наразі потерпіла жінка та її донька отримують необхідні антирабічні щеплення. Ветеринарні фахівці, які контактували з твариною, також проходять антирабічну профілактику. Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ продовжують епіднагляд за всіма, хто міг контактувати з хворою твариною.

Нагадуємо, сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю.

Зараження людини на сказ відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок потрапляння її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Особливо небезпечним є те, що вірус може знаходитися у слині тварини за кілька днів до появи перших симптомів. Тобто, тварина може поводитися цілком природно, але бути зараженою. Небезпека може приховуватися в будь-якій тварині, навіть у вашому домашньому улюбленці. Тому до лікаря потрібно йти відразу після укусу будь-якою твариною.

Для профілактики сказу необхідно:

• щороку вакцинувати тварин,

• дотримуватись правил їх утримання, тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин,

• уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.

Перша допомога при укусі твариною

1. Якнайшвидше ретельно промийте рану, подряпини, садна чи заслинені місця струменем води з милом.

2. Обробіть краї рани спиртом 70% або настоянкою йоду 5%. Накладіть стерильну пов’язку. Ці заходи значно знизять ризик розвитку сказу.

3. Негайно зверніться по медичну допомогу до травматологічного пункту. У разі його відсутності – до хірургічного кабінету або хірургічного відділення лікувально-профілактичного закладу.

4. У разі підозри на зараження сказом потрібна негайна імунізація, адже дія вакцини проявляється через 2-3 тижні.

Пресслужба Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #2 Малі раби оті, німі. 13.02.2025 18:48
Протестуємо! Нарешті відбулось омріяне поколіннями повне наше порабощеніє і тут де вони взялись зі своїми антирабічними процедурами! Хочім й надалі жити в рабстві, без всяких там процедурів. Наступну фазу рабовласництва, - спільство розвитого рабства нам подавайте!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #1 Cмілянський ребе 13.02.2025 13:58
Антирабічні процедури - це просто якийсь геноцид нашого наріду, давшого країні такого потужного лідора і ось вже скоро, його руками, похорони на віки вічні ідеї справжної Незалежної України.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100