У Черкаській області за останні п’ять років зареєстровано чотири випадки дирофіляріозу.

dyrofilyarioz

Останній випадок трапився у лютому цього року на території Звенигородського району, повідомляє пресслужба Черкаського обласного ЦКПХ.

У хворої виникли біль та припухлість ділянки стопи. Після звернення до лікаря, обстеження та розтину пухлини – видалили гельмінта, який був ідентифікований як Dirofilaria repens, самка, довжиною 11 см. Пацієнка одужала, в осередку проведене епідеміологічне обстеження.

Дирофіляріоз – небезпечне гельмінтозне захворювання собак та котів. Захворювання супроводжується тяжкою патологією всіх систем організму, включаючи головний мозок та очі. На дирофіляріоз хворіє і людина. Від тварини до тварини, і від тварин – людині захворювання переносять комарі, що є проміжними господарями для дирофілярій. Максимальний термін життя дирофілярії в організмі хазяїна два роки. За цей період самка гельмінта відроджує до 20 млн. личинок.

Людина заражається на дирофіляріоз тільки при укусі кровосисних комах – комарів родів Anopheles, Aedes, Culex. Безпосередньо від собак та котів людина не заражається. При укусі комара личинка потрапляє до тіла людини і залишається під шкірою чи мігрує до слизових оболонок. Із моменту зараження до утворення пухлини проходить не менше одного місяця, а іноді до двох років.

Перші симптоми захворювання – безболісна пухлина, у місці локалізації якої відчувається свербіння і печія різного ступеня інтенсивності. Характерними симптомом захворювання є міграція гельмінта, що виражається у пересуванні чи ущільненні пухлини під шкірою. Відстань на яку переміщається гельмінт від декількох сантиметрів до десятків сантиметрів, швидкість міграції до 30 см за 2 доби.

Первинний діагноз, який встановлюють у більшості випадків – фіброма, атерома, киста, пухлина, які при несвоєчасному виявленні гельмінта гнояться, розвивається абсцес, з якого при розкритті вилучається гельмінт.

Видалити його можна тільки оперативним шляхом, хоча були випадки, коли хворі самостійно витягували дирофілярію. Найчастіше спостерігається ураження очей, потім голови і шиї, тулуба, рук і ніг. Загальне самопочуття у більшості випадків задовільне і після видалення гельмінта настає одужання.

реклама

Коментарі  

 
+7 #1 [email protected] 02.03.2025 22:01
В редакції є наступник Азірова. Кровосисні- це крінж!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100