реклама Делікат

Більше півтисячі уманчан зібрались у суботу, 19 січня, на Осташівському ставі, аби відсвяткувати Водохреще, інформує «Умань.інфо».


Спочатку настоятель Свято-Успенського храму міста Умань, протоієрей Вадим Паєвський відправив службу. Після цього всі охочі могли пірнути в крижану осташівську воду. Скупатися в ополонці наважилось більше сотні уманчан. Серед них – люди різного віку: від 7 до 70 років!

– Купання на Водохреще – давня традиція. Із кожним роком охочих пірнути в ополонку стає дедалі більше. Проте в це свято інакше і бути не може, бо тим, хто пірнув, – увесь рік міцне здоров’я гарантоване, – переконаний уманчанин Юрій Попик. – Такого масштабу святкування Водохреще в Умані набуло вперше. Організатори – молодці! Добре, що в місті починають відроджувати традиції.

Уманчанка Наталя вже третій рік купається в ополонці на Водохреще:

– Крижана вода, особливо у таке свято, наділена цілющою силою, і здатна не тільки загартувати тіло, а й позбавити від багатьох хвороб. Позаминулого року мала легку застуду та температуру 37,1. Проте ризикнула скупатися в це свято. Боялась, щоб гірше не було. Але навпаки – застуда пройшла.

Кульмінацією Водохреще, після купання в ополонці, стало частування присутніх козацькою кашею та рибною юшкою.

– Дуже смачні і юшка, і каша, – хвалить уманчанин Віталій Васильович. – Гарна ідея! Адже після купання в ополонці гарячі страви – те, що треба!


На приготування 120 літрів козацької каші витратили більше 25 кілограмів крупи та 15 кілограмів свіжого м’яса, а на рибну юшку пішло більше 40 кілограмів овочів і 12 кг свіжої річкової риби. Аби встигнути зварити обидві страви та нагодувати уманчан, після купання в крижаній воді кухар Оксана Брижатнюк разом з помічниками витратили не одну годину часу:

– Готували страви на польовій кухні. Використовували лише свіжі та якісні продукти. Проте незамінним секретом смачної каші та наваристої юшки, окрім вміння та гарної якості продуктів, є хороший настрій, – каже пані Оксана. – Завжди берусь куховарити для людей лише в гарному настрої та з позитивом. На Водохреще готую для уманчан вперше. Проте вже неодноразово куховарила на традиційних байкерських зльотах, які щорічно проходять у Білогрудівському лісі.

Зігрітися гарячим чаєм та поласувати козацькою кашею і рибною юшкою могли всі охочі.


Начальник Уманського районного відділу Управління держінспекції техногенної безпеки України в Черкаській області Руслан Даценко каже, що місту давно потрібне було таке свято:

– Адже до сьогоднішнього дня більшість уманчан їздили в Христинівський район на святкування. А чому ж ми маємо їздити в гості кудись, якщо і в нас є де провести ця свято?

Голова «Громадського активу Умані» Андрій Дикун зазначає, що ідея святкування з’явилась ще минулого року:

– Тоді запросили друзі на Водохреща в інше місто. Мене приємно вразило те, як гарно було все організовано. Тому виникла ідея організувати таке свято в Умані. Тим паче, що у нас фактично в центрі міста є такий гарний ставок. Дякую всім, хто долучився до нашої ідеї. Хочемо зробити святкування Водохреща щорічною традицією.

Для того, аби купання було безпечним, ситуацію контролювали рятувальники МНС та медики.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100