Лабораторія Черкаського обласного центру з гідрометеорології з 10 по 15 березня щоденно досліджувала якість атмосферного повітря у м. Черкаси.
Основний обсяг визначень припадає на речовини, що найчастіше викидаються в атмосферу, повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології.
Проби повітря відбираються чотири рази на добу у різних мікрорайонах міста: центр, Дніпровський та Південно-західний.
За період досліджень було встановлено, що аміак, формальдегід, діоксид азоту та завислі в повітрі речовини перевищують свою гранично допустиму концентрацію по середнім за добу значенням (ГДК с.д., в мг/м3):
- по пилу – 1,3 рази (11 березня);
- по діоксиду азоту – у 1,3 рази (11 березня);
- по аміаку – 1,1-1.8 рази (10, 11, 14, 15 березня).
- по пилу – 1,3 рази (11 березня);
- по аміаку – 1,1 рази (11 березня).
- по формальдегіду – 1,4 – 3,5 рази (впродовж тижня).
- по аміаку – 1,1-1,3 рази, (10, 11, 13, 15 березня).
Більш детальна інформація приведена на графіку.
Порівняно з попереднім тижнем, в цілому по місту зменшились концентрації пилових домішок. В центрі міста та Дніпровському мікрорайоні понизились концентрації діоксиду азоту. Решта контрольованих хімічних сполук – без суттєвих змін.
За прогнозом, на поточному тижні атмосферні процеси сприятимуть активному переміщенню повітряних мас, що зумовить розсіювання шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери. Проте, в першу чергу, якість повітря залежатиме від тоннажності викидів в атмосферу.
До відома, оцінка якості атмосферного повітря в містах України здійснюється за даними спостережень у 35 містах на 120 стаціонарних постах мережі моніторингу гідрометеорологічних організацій. У 2024 році рівень забруднення повітря, що був оцінений за комплексним індексом як високий, спостерігали у 14-ти містах: Кам’янське, Дніпро, Краматорськ, Кривий Ріг, Львів, Луцьк, Одеса, Запоріжжя, Вінниця, Херсон, Слов’янськ, Черкаси, Суми, Київ. Зростання рівня забруднення атмосферного повітря у Черкасах, порівняно з 2023 роком, зумовлене, головним чином, значними концентраціями специфічних шкідливих речовин – формальдегіду та аміаку.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису