20 березня в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкриття ювілейної виставки "Таїна української ляльки. 10 років разом".
Виставка присвячена десятиріччю від дня створення Facebook-групи АВТОРСЬКА ЛЯЛЬКА-МОТАНКА , яка стала одним з перших відкритих майданчиків для творчого спілкування лялькарів України - майстри вивчали українську традиційну ляльку, обмінювались досвідом та створювали авторські роботи.
На виставці буде представлено 10 тематичних блоків по 10 ляльок в кожному. Серед них:
У фокусі виставки вузлова лялька Середньої Наддніпрянщини кінця ХІХ -ХХ століть.
На виставці будуть представлені роботи від 64 майстринь з усієї України та діаспори (Польщі, Португалії, Німеччини та Бразилії).
Лялька сестер Катриченко "ЖИТИ" буде експонуватись в блоці "Дерево життя". Вона створена на основі візерунку з нафрамниці (весільної хустки) Східного Поділля (Кодимський район, Одеська область) першої половини ХХ ст, яка зберігається в їх колекції.
"Найцінніше в цій групі – її просвітницька роль. Завдяки дослідженням та відтворенню ляльок, які побутували в 19 столітті, кожен учасник може доторкнутися до історії та традицій українського народу, відрізняти та берегти своє", - Тетяна Золочевська, адміністратор групи, народна майстриня України, віце - голова німецько-української " KOLOS", організатор ювілейної виставки.
Адміністрацією групи "Авторська Лялька-Мотанка" організована "Школа народної ляльки України", завдяки якій нові майстрині мають змогу багато дізнатися про ляльки-знахідки кінця 19-20 ст., які були дослідженні в Україні. Група мотивує та долучає бажаючих до майстер-класів по народній ляльці.
"За роки свого існування група стала для багатьох школою, майданчиком для старту. Підтримка, конструктивна критика, дискусії - вони надзвичайно важливі для творчої людини. Від початку повномасштабного вторгнення, коли загострилось питання збереження національної ідентичності та культурної самобутності, група чітко розставила кордони «свій-чужий», виконуючи просвітницьку функцію зі збереження, розвитку та популяризації української традиційної ляльки. Адміністрація групи заохочує майстрів вчитися, розвиватися та надихатися здобутками інших", - Наталка Катриченко , адміністратор групи, народна майстриня України.
Куратор виставки - Тетяна Григоренко - завідувачка сектором воєнної історії краю відділу історії краю Черкаського обласного краєзнавчого музею.
Про це повідомляють організатори виставки.
реклама