реклама Делікат

– Є спеціальні фарби, вони малюють на спеціальному розчині з загусниками. Ти малюєш на воді, прикладаєш акварельний листочок, творіння відбивається на ньому. Виходить оригінально: з крапель утворюються абстрактні малюнки. Така техніка класна тим, що вона сповільнена, розслабляє м'язи. Учасники малювали інтуїтивно, переносили свій внутрішній стан на папір, – пояснила педагогиня Анна Кулинич.

Фахівчині психосоціальної підтримки БФ «Схід SOS» провели розвантажувальну інтерактивну програму для молоді з ментальними розладами. У програмі були творчі заняття, зокрема, малювання на воді в техніці Ебру, тренінгові заняття на взаємодію тощо.

IMG_20250320_114554

Детальніше про активності розповіла менеджерка Простору Наталія Дребіт.

– Виїзний табір потрібен для того, щоб допомогти соціалізуватися цим людям, щоб вони відчували себе частиною суспільства. Він тривав протягом дня з перервою на обід. Можливо, завдяки малюванню, хтось зміг проявити якісь свої емоції, заспокоїтися. Друга частина – захід із психосоціальної підтримки. З психосоціальним супроводом, який надавали дві психологині, молодь виготовляла маски.

За її словами, сьогодні вдалося позайматися з одинадцятьма учасниками. Це здебільшого люди від 18 до 36 років, та світ вони сприймають як діти.

– Люблю проводити час у нашому Центрі. Співаю, граю у виставах, розважаюся, – сказав під час знайомства учасників табору Руслан.

IMG_20250320_105122

Як повідомила журналістці «Прочерку» директорка Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Наталія Воронкіна, на обслуговуванні в «Жаги життя» знаходиться близько 450 осіб.

– Пропонуємо різні види послуг реабілітації. Послуга денного догляду надається 5 групам: чотири – для дітей, одна – для дорослих. Кожна група налічує 15 осіб. На нашій базі отримують послуги вчителя-реабілітолога, логопеда, масажиста, асистента з фізичної терапії, працює психолог для дорослих, для дітей. Вихованців вчать обслуговувати себе: як користуватися кухонним приладдям, готувати собі їжу й напої, прати. Вони вміють самостійно пересуватися громадським транспортом. Можуть поїхати з дому до реабілітаційного центру. Розвиваються тут також творчо. Близько 20 осіб з інвалідністю беруть участь у нашому інклюзивному театрі. Є інклюзивна фотостудія, де наша молодь вчиться фотографувати, бути в ролі моделей.

IMG_20250320_122349

Усі послуги надаються безкоштовно. Центр починає роботу о 9 ранку, перебувати ж тут можуть до вечора. Хтось приходить періодично, щоб отримати необхідні процедури.

За словами Наталії Воронкіної, за допомогою сюди можуть звертатися ветерани, адже приймають й тих, хто має інвалідність з народження, й тих, у кого вона набута.

«Затишно space» – простір психосоціальної та юридичної підтримки від БФ «Схід SOS». Мета простору – захищати відвідувачів і забезпечити надання психологічної, соціальної та юридичної допомоги.  Також діяльність простору спрямована на протидію ґендерно зумовленому насильству.

IMG_20250320_122501

Отримати безоплатні послуги можна за адресою:

Місто Черкаси, бульвар Шевченка, 250

Номер телефону: +38 (096) 388 0881

Telegram: https://t.me/zatyshnoCherkasy

Юлія Капуш

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100