Воркшоп "Захист авторських прав журналістів" відбувся в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького за підтримки Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги. Серед присутніх були як майбутні журналісти, а поки студенти, так і діючі працівники ЗМІ.
Про авторське право та його виникнення в журналістиці розповів доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри інтелектуальної власності та цивільно правових дисциплін Віктор Іващенко. Він зауважив, що тут діє прагматичний підхід.
Як зазначив доповідач, журналісту варто пам’ятати: реалізація суб’єктивних авторських прав належить виключно самому суб’єкту, в законодавстві застосований принцип автоматичної охорони твору та виникнення авторських прав, авторські права журналістів перетинаються із суб’єктивними правами інших учасників цивільних правовідносин.
– З позицій авторського права журналіст це автор твору. Він також може бути автором фотографічного твору, як і літературного, – зазначає Іващенко.
Він закликав авторів реєструвати авторське право
Практичні механізми розглянули з доцентом кафедри інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін Наталією Поповою.
Особливо велися дискусії щодо використання у ЗМІ контенту в соціальних мережах.
Історією спортсмена поділилася адвокатка Ольга Семенюк. Вона пригадала історію з чемпіоном Ігор Нескорених Олександром Бєлобоковим. Поки він вигравав медалі, в цей час у ЗМІ транслювали його медичну документацію. І це було недопустимо. Як виявилося потім, інформацію про стан здоров’я отримав на свій запит депутат, після чого інформація розійшлася. Суд визнав, що порушення було, бо інформація розійшлася, але як-то кажуть, осад лишився неприємний.
Учасники воркшопу отримали цінні знання про правові аспекти авторського права в журналістиці та його захист. Дискусії та реальні кейси продемонстрували важливість дотримання законодавчих норм і прав журналістів у сучасному інформаційному просторі.
«Свобода слова починається там, де є гарантії для тих, хто говорить. Якщо ми хочемо жити в демократичній країні, ми маємо навчитися не лише цінувати журналістську працю, а й захищати її», – підкреслив голова ГО "Черкаський правозахисний центр" Тарас Щербатюк.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису