Україна перейде на літній час в ніч із суботи на неділю. 30 березня, о третій годині ранку стрілки годинників переведуть на годину вперед. Тож вставати вранці доведеться раніше.

Та адаптуватись до цих змін не всі люди можуть швидко, розповіла Суспільному сімейна лікарка Надія Авер'янова. Як черкащанам підготуватися до переходу на літній час — її поради.

Анастасія Куцева. Суспільне Черкаси


Місцева жителька Анастасія Куцева працює адміністратором в приватній лікарні. Розповіла, що на роботу приходить о 8:30 ранку, тому різниця в одну годину не вплине на її ритм життя.

"Я дуже погано сплю, тому різницю можу не помічати, зараз такий час, що виспатись не завжди виходить. Є свої плюси і мінуси, начебто на час менше спиш, але й на час менше працюєш".

Натомість Анастасія Чміль зазначила: переведення годинників відчуває щоразу.

"Скоріш за все просплю, бо я така «совушка», ну спатимемо на годину менше. Але година для мене не катастрофічний перехід. Та на роботу завжди складно вставати".

Олександра Яйкун. Суспільне Черкаси


Місцева жителька Олександра Яйкун працює дистанційно та має вільний графік, тому переведення годинників її не турбує:

"Я нормально адаптуюсь, у мене можливо так працює внутрішній годинник, що з часом організм сам починає пізніше прокидатися, вставати, або навпаки. Тішить, що буде більше сонечка, пізніше темніти, а так то легко підлаштуватися під переведення годинника".

Сімейна лікарка Надія Авер'янова пояснила: зміна часу може впливати на біоритми людини, спричиняти втому та зниження концентрації.

Сімейна лікарка Надія Авер'янова. Суспільне Черкаси


"Це пов'язано з порушенням циркадних ритмів. Це зміна інтенсивності біологічних процесів, які пов'язані зі зміною дня і ночі. Це погіршення настрою, зниження пам'яті, уваги, загострення психічних якихось розладів. Також можуть бути розлади сну, порушення і загострення".

Тож радить заздалегідь готуватись до зміни часу.

"По-перше, це потрібно дотримуватися загального режиму. Тобто, можна почати лягати спати на 15-20 хвилин раніше. Також дотримуватися здорового харчування, режиму сну обов'язково. Тобто, вчасно лягати спати, вчасно прокидатися, не навантажувати свій психоемоційний стан".

У 2024 році Верховна рада ухвалила законопроєкт, який передбачав скасування переходу на літній час та встановлення зимового часу як постійного. Попри його ухвалення, законопроєкт так і не набув чинності, оскільки не був підписаний Президентом. Отже, у 2025 році українці знову переведуть годинники на літній час.

Нагадаємо, переходити на літній час почали у 1981 році. Згодом двічі на рік переводили стрілки годинників згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509. "Про порядок обчислення часу на території України". Це пояснювали потребою економити електроенергію і можливістю ефективніше використати світловий день. Відтоді переведення годинників на годину назад відбувається в останню неділю жовтня на зимовий час. А на годину вперед в останню неділю березня — на літній.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100