– Для розвитку громад і для процесу відновлення людський жіночий капітал буде відігравати провідну роль. Ми зібралися для того, щоб разом знайти можливості, дізнатися про права, знайти рішення.
На цьому наголосила співзасновниця Українського Жіночого Конгресу Олена Кондратюк, відкриваючи його роботу. На Конгресі в Черкасах зібралися представниці громад, місцеві депутатки, підприємиці, фермерки, активістки громадських організацій.
Дискусії відбулися на чотирьох майданчиках. Говорили про лідерство жінок у владі та бізнесі, навчання фінансовій грамотності, підтримку жінок у селах, які цього потребують, а також про зміцнення національної ідентичності.
Заступниця голови Шполянської районної державної адміністрації Ірина Каландирець пригадала, що 20 років тому, у тодішньому Шполянському районі, вдалося реалізувати українсько-канадський проєкт «Молодь за здоров'я». Саме тоді на Шполянщині вперше дізналися про поняття «ґендер».
– Ми почали розповідати на зустрічах з учнями та батьками, що жінка – не лише дбайлива господиня, яка готує, пере. Це ще й людина, яка може бути сильною, вольовою, претендувати на роль керівника, може впливати на зміни.
Вона розповіла, що громада налічує 21 населений пункт, з них – одне місто Шпола, решта – сільські населені пункти. Насамкінець Ірина Каландирець наголосила, що варто було б проводити програми підтримки жінок не в Києві чи Черкасах, а саме в громадах, адже там мешканкам теж цікаво отримати настанови від активісток.
Коли громадськість збирається говорити про дітей, молодь, соціальні проєкти, захист тварин – там буде 90% жінок. Якщо йтиметься про гроші, бюджет, корупцію, землю, владу – буде 90% чоловіків. Таке спостереження озвучила голова громадської організації «Горизонт змін» Вікторія Феофілова.
– Я думала: чому так? Ми піклуємося про жінок, стареньких, соціальні ініціативи... А там, де гроші, влада, корупція – не наше. Класно, що останнім часом це почало змінюватися, зокрема, на моїх очах. Починаються зміни, коли ми порушуємо ці питання. Думаю, це пов'язано й з тим, що більше жінок стає у владі, самоуправлінні.
В Україні місцевий рівень є основою держави, тому жінкам у регіонах важливо не боятися демонструвати свою стійкість і допомагати одна одній, показуючи приклади жіночого лідерства, заявила Надзвичайна та Повноважна Посол Канади в Україні Наталка Цмоць.
Юлія Капуш
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису