Сьогодні, 30 березня, до Умані зʼїхалися паломники-хасиди з Ізраїлю, США та Європи, щоб відзначити 253-ю річницю від дня народження свого духовного наставника Рабі Нахмана, засновника брацлавського хасидизму.

Про це повідомила виконавчий директор благодійної організації “Історико-культурний центр міста Умані” Ірина Рибницька у Фейсбуці, пише zn.ua

f200c799cac4467748b2be7805b6e18c

З цієї нагоди до Умані, де похований цадик, приїхали паломники з Ізраїлю, США та Європи, щоб вшанувати його пам'ять та помолитися за мир.​ Незважаючи на війну в Україні, хасиди продовжують традицію паломництва, демонструючи свою відданість духовному наставнику. Паломники з Ізраїлю, зокрема, яких найбільше, не бояться приїжджати, тому що самі вже багато років живуть у атмосфері воєнного часу.

Паломники зазначають, що подібно до України, Ізраїль також стикається з викликами війни, тому вони відчувають спільність у прагненні до миру.

Один із паломників, равин Елі Хешен сказав: “Люди відчувають, що в той день, коли він з’явився на світ, є величне світло, яке дарує радість і натхнення. Ми будемо молитися за мир в Ізраїлі та за мир в Україні, бо в наших країнах йдуть війни”.

Паломники вірять, що присутність на могилі Рабі Нахмана в день його народження приносить благословення та духовне оновлення.

Рабі Нахман із Брацлава народився в 1772 року в Меджибожі, але його життя та діяльність тісно пов’язані з Уманню, де він помер і був похований у 1810 році. Цадик залишив по собі глибокий духовний спадок, зокрема вчення про радість, віру та зв’язок із Богом навіть у найскладніші часи. День народження Нахмана для брацлавських хасидів – це не просто дата, а особлива нагода зібратися біля його могили, щоб відчути “величне світло”, як висловлюються паломники. Вони вірять, що присутність у цей день в Умані приносить благословення, натхнення та духовне оновлення, зазначає Комерсант український.

Святкування дня народження Рабі Нахмана в Умані стало традицією ще за життя його послідовників. Хоча найбільше паломництво хасидів припадає на Рош га-Шана (юдейський Новий рік), весняне свято також має велике значення.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100