З 2025 року українців можуть зобов’язати сплачувати новий податок на доходи, отримані через цифрові платформи, такі як OLX, Prom або Bolt. Міністерство фінансів України винесло на обговорення законопроєкт, який передбачає введення 10% податку на доходи від продажу товарів, оренди майна та надання послуг через інтернет, пише “Дніпро Оперативний”.
Кого може торкнутися новий податок?
Законопроєкт стосуватиметься осіб, які: здають в оренду транспортні засоби чи нерухомість (включаючи гаражі, паркінги та місця на стоянках); продають товари, в тому числі вживані речі; надають послуги (ремонт, пошиття, кур’єрські послуги тощо).
Це означає, що якщо ви продаєте через онлайн-платформи, такі як OLX, Prom або IZI, здаєте майно через Loom чи Booking, або працюєте через сервіси на зразок Bolt, Uklon або Glovo, новий податок може стосуватися і вас.
Податкова автоматично відстежує всі грошові перекази, що надходять на рахунки людей, які продають товари онлайн — навіть якщо йдеться про вживані речі, які просто вирішили продати через OLX чи соцмережі: має бути задекларований і обкладений податками - 18% ПДФО + 5% військовий збір. ㅤ
«Насправді законодавство не змінилося, можливо, просто посилився контроль над платниками податків, що не зареєструвалися як фізичні особи-підприємці, але здійснюють постійно продажі через інтернет-ресурси. Будь-яка людина, яка постійно здійснює продаж товарів через мережі з метою отримання прибутку має зареєструватися як підприємець! Ми не стежимо за платниками, які здійснюють одноразові покупки чи продажі. Моніторяться особи, які мають велику кількість продажів і відгуків. Наприклад, більше ста продажів. Якщо людина постійно щось продає, має зареєструватися, або принаймні подати декларацію і заплатити податок на доходи і військовий збір. Так як ми опрацьовували цю інформацію, то брали велику кількість продажів, де чітко помітне постійне здійснення підприємницької діяльності», - повідомили «Прочерку» в управлінні ДПС у Черкаській області.
«Проводили і контрольні закупки, і контрольно-перевірочні заходи. Люди після цього реєструвалися підприємцями і зараз відповідно до законів сплачують податок», - запевнили в ДПС.
Нам повідомили, що багато осіб через інтернет неофіційно здійснюють підприємницьку діяльність. І саме уважне ставлення до кількості закупок впливає на легалізацію роботи.
«Будь-хто, хто здійснює систематичний продаж товарів, має реєструватися як фізична особа-підприємець. Якщо людина отримує дохід і він по нормам податкового кодексу є об’єктом оподаткування, то слід оподатковувати. Так само як слід сплачувати податок за здачу в оренду квартиру. Це конституційний обов’язок кожного платника сплатити податок з доходу. По мережах продажу в інтернеті – моніторимо значну кількість продажу! Це треба враховувати», - зазначили в ДПС.
реклама