реклама Делікат

У Черкасах планують створити показове об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

З такою ініціативою виступають учасники проекту Європейського Союзу «Ініціатива з енергозбереження в будівлях» (ESIB), який реалізується в країнах Східної Європи та Центральної Азії. Про перспективи для Черкас від реалізації проекту, а також успіхи міста в галузі енергоефективності будівель говорили експерти проекту із міським головою Сергієм Одаричем.

Координатор проекту ESIB Світлана Тімщина розповіла, що проект розрахований на 4 роки. В рамках своєї діяльності в Україні проект планує допомогти місту в створенні ОСББ та застосуванні енергоефективних заходів мешканцями будинку, включаючи можливе запозичення ресурсів у фінансових установ. Аналогічні проекти діють в одинадцятьох країнах СНД. У Черкасах експерти ESIB почали працювати вже з 23 січня.

Для показового прикладу, яка реальна користь від запровадження енергоефективних заходів, в рамках проекту буде створено на базі одного з житлових будинків міста ОСББ, де застосовуватимуться відповідні заходи з енергозбереження. Більше того учасники проекту покроково пройдуть увесь шлях від створення, так би мовити «з нуля» ОСББ до реалізації усього задуманого, про що обіцяють детально розповідати громадськості.

– Для нас це – теж досвід. Оскільки кожне місто по-своєму унікальне і його жителі теж мають власні думки стосовно того, як вони прагнуть жити. Тому ми їм не можемо нав’язувати, як саме варто робити, аби покращити умови життя у власному будинку. Але все ж наша ціль – запропонувати вибір, показавши переваги впровадження заходів з енергозбереження в одному з житлових будинків міста, – зауважує Світлана Вікторівна.

Яка саме черкаська багатоповерхівка потрапить під приціл європейського проекту – покаже час. Адже зараз експерти проводять зустрічі з ініціативними групами будинків, які готові до створення ОСББ. Після чого буде проведено енергоаудит в обраному житловому будинку, зроблено відповідні розрахунки та бізнес-план для залучення фінансових механізмів для реалізації заходів з енергозбереження.

– Ми свідомо прагнемо реалізовувати заходи з енергозбереження саме в житловому будинку із самостійною формою господарювання. Оскільки дійшли висновку, що з українською ментальністю годі й сподіватись на відповідальне ставлення до «народного майна». Інша справа, коли люди розуміють, що будинок, в якому вони мешкають з родиною, – їхня власність, яка потребує дбайливого ставлення та турботи, – наголошує експерт з питань ОСББ Юлія Самойлова.

Міський голова Сергій Одарич у розмові з представниками проекту ESIB розповів про низку заходів з енергозбереження у місті, зокрема модернізацію котелень, переведення на біопаливо, встановлення ІТП у 103 черкаських багатоповерхівках.

На думку Сергія Олеговича, Черкасам, як і решті міст України, варто відмовитись від державних субвенцій, які, як правило, завжди надходять зі значним запізненням та лише частково від потреби. Натомість пропонує перейти до процедури кредитування. Тобто, щоб з держбюджету містам надавали пільгові кредити для впровадження заходів з енергозбереження, які згодом окупляться. Аналогічне кредитування Сергій Одарич пропонує запровадити під будівництво житла, яке лишатиметься у комунальній власності міста. За його словами, відповідні пропозиції вже подані уряду.

– У багатьох європейських країнах запроваджена така практика. Приміром, у Відні 60 відсотків жителів живуть в орендованих муніципальних будинках, – зауважив міський голова.

Координатор проекту ESIB Світлана Тімщина наголосила, що Черкаси значно випереджають інші міста України у напрямку створення ОСББ та запровадження заходів з енергозбереження у житлових будинках, освітніх, медичних та комунальних установах, що є досить прогресивним для України.

Про це повідомляє прес-служба Черкаського міськвиконкому.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100