Відкрите тренування ветеранів російсько-української війни ГО «Холодний яр. Сила нації» відбулося сьогодні в Кам’янці. Це хлопці, які брали участь у змаганнях «Звитяга нескорених» 2024-го року у м. Канів. Опісля, побачивши, чого їм бракує у спортзалі для якісних занять, вони попросили у Фонду "МХП-Громаді" один з тренажерів.
І в спортзалі з’явився аеробайк – це повітряний велотренажер. Сьогодні ветерани мають змогу займатися на ньому, так і на інших тренажерах.
– Історія спортзалу давня. Це була частина приміщень заводу, колись тут був мало не наркопритон. Але коли десь в 2016 році почали створювати комунальні спортивні клуби в області, то в нас і тут облаштували врешті клуб. А вже зараз він наповнюється обладнанням завдяки підтримці спонсорів, - каже ветеран Сергій Галайда, який служив в штурмовій бригаді «Лють» і отримав поранення.
Він пригадує, як хлопці з пораненнями, що повернулися з війни, потрохи стали займатися тут, у спортзалі, це були не лише тренування, а й спілкування, обмін досвідом. А в один момент вони побачили оголошення про змагання в Каневі. Тоді поїхали також.
– Знаєте, під різні змагання є різні тренажери. Є ж і гребля окремо, а є окремо велосипед. І ми вирішили попросити аеробайк у фонду, бо на цьому тренажері виконується вправа, яка є залікова. Як тільки отримали тренажер, того ж дня вже склали і почали займатися. Для чого це взагалі потрібно? Бо хтось повернувся з пораненням і впав духом, хтось навіть може соромитися протезу, хтось просто має психологічні проблеми, а фізичні навантаження і регулярні вони дають теж свій позитивний ефект, більше того, сюди приходять займатися і з дітьми, і дружини захисників приходять сюди займатися, - каже Сергій Галайда.
Роман Романенко пропрацював в лавах поліції, з початку повномасштабного вторгнення долучився до бригади «Лють» і при виконанні завдання в Торецьку втратив ногу. Нині він теж займається на тренажерах з хлопцями, бо і раніше займався спортом.
– Ось заходжу в меню, вибираю інтервали, час, виставляю все під себе, у мене буде інтенсивної роботи 10 секунд і відпочинку 50 секунд, коли кручу повільно. Вмикаю і годинник, щоб контролювати пульс. І починаємо працювати. Вважаю, цей тренажер розвиває функціональну витривалість, - показує роботу на тренажері Роман Романенко, який вже шість місяців користується протезом. – Я зараз мотивую себе і хлопців, може хтось побачить і теж буде займатися. Прикро, коли бачиш, як дехто з хлопців сидить дома і не має ніякої мотивації кудись ходити, займатися.
Серед присутніх і Сергій, який отримав поранення голови. У спортзал спершу навіть не міг сам дійти. А нині потрохи розробляє кінцівки, пробує займатися на тренажерах, зокрема, любить той тренажер, що імітує ходьбу.
– У мене через поранення голови певний процес зв’язків між головою і рухами рук та ніг був порушений. Спершу були лиш дихальні вправи, згодом став рухатися, ходити, і ось потрохи займаюся тут, бачу результати, впевненіше себе відчуваю, хочеться тепер жити і відновлюватися далі. Спілкуюся тут і з хлопцями, менше думається про погане, - каже Сергій.
Пошкодження руки від поранення отримав Юрій Ярема. Він також через поранення втратив ногу. Поранення отримав в 2023 році. Каже, що після тренувань почувається набагато краще. І готовий взяти участь знову в змаганнях поряд з іншими ветеранами, бо «адреналін так лупив, що знов схотілося позмагатися».
– Ветеранів ГО «Холодний Яр. Сила нації» підтримуємо в межах нашої програми реінтеграції військових та ветеранів "МХП Поруч". Разом з Фондом "МХП-Громаді" передали велотренажер для одного з ветеран-хабів Камʼянщини — Холодноярцям. Дуже хочу, щоб це стало початком розвитку адаптивного спорту в ще одній громаді, - зазначив керівник Центрального Хабу МХП Олександр Воскобойнік
Назарій Вівчарик, Фото "Прочерку"
реклама