Складні патології судин головного мозку успішно лікують на Черкащині медики відділення інтервенційної радіології.

Фото: obllik.ck.ua

Проводять усе з ювелірною точністю, без скальпеля, наркозу і крововтрати, повідомляють у Черкаській обласній лікарні.

Лічені години даються на порятунок мозку людини, якщо стався крововилив. Як вчасно припинити кровотечу, відновити пошкоджені судини або кровотік у головному мозку, знають у відділенні інтервенційної радіології Черкаської обласної лікарні. Такі патології медики лікують шляхом ендоваскулярних втручань, з мінімальною травматизацією, ювелірною точністю та уникненням рецидивів і ускладнень.

Як говорить статистика, за 2024 рік летальність при геморагічних інсультах (крововилив у головний мозок) по країнах Європи склала близько 45%. Тож з 2018 року спеціалісти відділення під керівництвом завідувача Дмитра Паляничка успішно виконують малоінвазивні оперативні втручання на судинах головного мозку, що рятує життя черкащан від цієї страшної патології.

- Раніше я мав досвід виконання ендоваскулярних втручань на судинах серця, малого тазу, кінцівок, аорті та її гілках, магістральних судинах. Коли виникала потреба оперувати на судинах головного мозку, ми запрошували найкращих фахівців з Києва, Дніпра, Полтави, Харкова і спільно проводили такі втручання. Це займало багато часу, тому ми змотивували наших лікарів освоїти навички виконання втручань і робити їх власними силами. Пишаємося тим, що такі втручання при потребі можемо виконати у нашому відділенні у будь який час доби, не втрачаючи дорогоцінні хвилини,- зауважує Дмитро Андрійович.

Фото: obllik.ck.ua


Від додає, що днями одну з таких пацієнток спільними зусиллями фахівців відділення вдалося врятувати.

- Днями до нас у відділення потрапила тридцятирічна жінка з геморагічним інсультом. Вона перебувала в комі, існувала дуже велика загроза втратити людину. Ми виконали емболізацію аневризми головного мозку, закрили просвіт пошкодженої судини спеціальними спіралями, ліквідували крововилив. Загалом результат нейровтручання відслідковується не одразу, адже мозок – це складна система, для відновлення роботи якої необхідний час. Втім нам все вдалося. Ми не лише врятували пацієнтку, а й зберегли усі життєво-важливі функції. В такі моменти розумієш, що рухаєшся у правильному напрямку,- констатує лікар.

Нейровтручання – це лише один із видів втручань, які виконує відділення інтервенційної радіології. Окрім цього лікарі оперують пацієнтів з інфарктами, ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, на артеріях шиї, нижніх кінцівках, виконують втручання на судинах будь-яких органів, аорті, її гілках. Відділення надає медичну допомогу 24/7.

Нині медицина стрімко розвивається, і ефективності лікування вже можна досягти менш травматичним шляхом, без скальпеля, наркозу, крововтрати, а лише з мінімальним проколом тканини 2-3 мм. На цьому лікарі відділення не зупиняються, а продовжуватимуть впровадження європейських стандартів медицини тут, на Черкащині.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100