За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом працівникам Черкаського рибоохоронного патруля та цивільній особі з навичками та знаряддями для здійснення рибальства за фактами перевищення службових повноважень, незаконного зайняття рибним добувним промислом та набуття у володіння майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 249, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 209 КК України).
За даними слідства, упродовж 2024 року працівники відділу охорони водних біоресурсів Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області (Черкаський рибоохоронний патруль), долучивши до своєї діяльності цивільних осіб, здійснювали незаконне зайняття рибним добувним промислом у річці Дніпро в акваторії Кременчуцького водосховища, а саме: виловом риби забороненими знаряддями лову, забороненим способом, у заборонених місцях та у заборонений період лову таких водних біоресурсів.
Своїми діями підозрювані заподіяли істотну шкоду державі, при цьому набувши у володіння майно – рибу, на загальну суму близько пів мільйона гривень, достовірно знаючи, що таке майно отримано злочинним шляхом, та розпорядились ним на свій розсуд, а також реалізувавши його третім особам за готівкові кошти.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Досудове розслідування проводиться слідчими Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, за оперативним супроводом УСР в Черкаській області ДСР НП України та сприяння Державної екологічної інспекції Центрального округу.
Довідково:
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Черкаської обласної прокуратури
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису