Алею чемпіонів із 15 ліквідамбарів смолоносних заклали сьогодні у Соборному парку. Ці амброві дерева закупив ФК «ЛНЗ», приєднавшись до висадження дерев в рамках Міжнародного екологічного проєкту «Greening of the planet» – дерева життя.
«Садимо дерева, як символ нашої незламності та віри в перемогу, як алею майбутніх чемпіонів», – зазначила організатор «Greening of the planet» у Черкаській області Наталія Щербініна.
Саджанці п’ятирічні, приблизно по 3 м кожен, їх гарно підживили та полили, тож вже скоро мають радувати своїм виглядом відвідувачів.
«У цьому парку з минулого року, коли він був відсуджений у московської церкви та переданий на баланс КП «Дирекція парків» було зроблено дуже багато роботи. Було видалено біля 300 сухостоїв, які могли в будь-який момент упасти, більше 50 вантажівок по 40 тонн землі ми підвезли, щоб вирівняти ландшафт. Як бачите, працюємо над клумбами, наводимо лад по-троху. Однак найголовніше – зараз на стадії підготовки проект по реконструкції цього парку. Хочемо зробити тут нові дитячі майданчики, бігову доріжку по периметру всієї зони, а це майже 9 гектарів, вздовж вулиці Смілянської комплекс для альпінізму, майданчик для кінологів тощо. Маємо завдання від міського голови Черкас Анатолія Бондаренка та нашого духовенства зробити цей парк живим, спортивним, щоб він став справжньою окрасою центру міста. Звісно, всі кошти зараз спрямовуються на підтримку ЗСУ, однак невелику суму хочемо віднайти, щоб розпочати таку роботу», – зазначив директор КП «Дирекція парків» Геннадій Шевченко.
Він від імені всього підприємства подякував футбольному клубу за участь в такій хорошій ініціативі з озеленення та організаторці «Greening of the planet» у Черкаській області за постійні акції по висадженню різних дерев у черкаських парках.
Додамо, що ліквідамбар смолоносний (амброве дерево американське, ліквідамбар стираксовий, бальзамічне дерево, стіраксове дерево) – родом з південних і східних районів США, Мексики, Гватемали. На території Європи ліквідамбар був більш поширений, але зник через зміни клімату за часів льодовикового періоду. В даний час ліквідамбар культивується в південних районах Чорноморського узбережжя і Кавказу. Назва Liquidambar позначає «рідкий бальзам» – через смоли, яки виділяє стовбур дерева. Висота дорослої рослини становить 10 – 20м, ширина 6 – 12м. Це дерево буде грати першу скрипку на балу осінніх фарб – восени його листя набуває помаранчевих або червоних кольорів. Нарости кори надають йому фантастичного вигляду і прикрашають дерево в зимовий період. Смолу, яку виділяє дерево, ацтеки вважали лікувальною, а її суміш з тютюном курили при дворі ацтекських імператорів. Цю смолу ( «рідку амбру») раніше широко експортували до Старого світу. Її вважали чудовим бальзамом, заспокійливим і зміцнювальним імунітет засобом.
Про це повідомляє прес-служба КП "Дирекція парків"
реклама