Вперше медики кардіоревматологічного відділення Черкаської обласної лікарні організували масштабну конференцію, присвячену розвитку ревматології. Мета заходу – поділитися досвідом, освоїти нові методи лікування та надання медичної допомоги пацієнтам Черкаського регіону.

Участь у конференції взяли експерти провідних закладів охорони здоров’я м. Київ, медики відділення та сімейні лікарі інших районів Черкащини.

Участь у конференції взяли експерти провідних закладів охорони здоров’я м. Київ, медики відділення та сімейні лікарі інших районів Черкащини.


За словами завідувачки кардіоревматологічного відділення Черкаської обласної лікарні Анни Кулик нині на Черкащині дуже мало лікарів-ревматологів, лише п’ять осіб, зазвичай їхні функції в містах і районах області виконують сімейні лікарі. Тож фахівці кардіоревматологічного відділення організували навчання, аби ще більше спеціалістів з регіонів змогли володіти необхідними навичками, сучасними тенденціями, аби допомогти ще більшій кількості пацієнтів.

– Вперше організована така конференція. Вона запланована була ще у 2019 році. Але, на жаль, був коронавірус, потім повномасштабна війна. І ось ми таки провели цей захід, що об’єднав лікарів різних спеціальностей. Адже ревматологія це досить складна наука і має включати мультидисциплінарний підхід. Зокрема, сьогодні на плечі сімейних лікарів покладений великий вантаж. Вони вперше зустрічаються з хворим. І від того, наскільки будуть їх перестороги в плані важких ревматологічних захворювань залежатиме інвалідизація пацієнтів. Або, навпаки, одужання, - каже Анна Кулик. – Сподіваємося захід згодом дозволить впровадити більш ранню і точну діагностику пацієнтам. І це збереже життя і якість життя пацієнтів.

Лікар-нефролог, доктор медичних наук, професор кафедри нефрологіі та нирковозамісноі терапії НУОЗ України імені П.Л.Шупика Стелла Кушніренко каже, що Черкаська обласна лікарня є клінічною базою кафедри.

– Протягом багатьох років активно співпрацюємо. А нині на конференції розбирали клінічні випадки, проводили лекції, ознайомилися з сучасними складовими науки. Сподіваємося, лікарі отримали найсучаснішу інформацію, якої потребували, – зазначає Стелла Кушніренко.

Керівник Центру ревматології лікарні «Феофанія», лікар-ревматолог, доктор медичних наук, професор Ірина Головач зауважує, що при ревматології вражається не лише опорно-руховий апарат, а й інші системи і органи, як-от легені, серце, нирки, тому в конференції беруть участь не лише ревматологи, а й інші лікарі.

– Лікарська професія передбачає навчання, бо постійно змінюються підходи, рекомендації, з’являються інноваційні методи лікування, тож щоб вміти лікувати пацієнтів, треба навчатися, обмінюватися досвідом. Я, зокрема, зупинилась на критеріях ревматологічних захворювань, демонструвала клінічні випадки, наголошувала на необхідності ранньої діагностики наших захворювань. Загалом, ревматичні захворювання не є надто поширеними. Навіть, їх зараховують до рідкісних. Але це завжди важка патологія. І основним фактором захворювання є хронічний стрес. Тому живучи в умовах війни, постійно стикаючись з постійним стресом, ми передбачаємо зростання ревматичних захворювань наших пацієнтів, - зауважує Ірина Головач.

Директор Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова каже, що за сумісництвом вона є і сімейним лікарем. Тож доводиться і керувати і лікувати людей.

– Я завтра на нараді з колективом доповім про всі новинки. Тут, окрім всього, ми отримали й контакти, телефони, щоб можна було проконсультуватися з лікарями обласної установи. У нас в закладі ми активно комунікуємо. Ділимося досвідом. Бачимо також, що попри ревматологічні акценти, є багато моментів, які перетинаються. Звернула увагу на алгоритм прийому антибіотиків. Загалом, важливо відвідувати такі заходи і я сподіваюся, далі будуть подібні заходи, каже Наталія Горьова.

За словами пані Наталії, в громаді їх заклад обслуговує біля 40 тис населення і лише офіційно зареєстрованих ВПО 7 тисяч.

– Ревматологічні хворі це хронічні хворі і вони звертаються до нас, хоч і не всі, наприклад, переселенці, переукладають договір з сімейними лікарями.

Назарій Вівчарик

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100