Організувала злочинну діяльність 33-річна мешканка. Ділки замовляли наркотики великими партіями по 2-3 кг, фасували їх і збували на території Одеси, а також Черкаської й Київської областей.

photo_2025-05-02_10-05-01 (2)

Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Замовлення отримували через спеціально створені телеграм-канали, а гроші за «товар» — на банківські картки, оформлені на підставних осіб, та криптогаманці. Фігурантам загрожує до 15-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Оперативники Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області, ДСР Нацполіції спільно зі слідчими слідчого відділу Уманського райуправління та слідчого управління обласної поліції більше ніж пів року збирали докази причетності учасників злочинної групи до «схеми» розповсюдження метадону. До її організації причетна група осіб, яка діяла за чітко налагодженим механізмом.

photo_2025-05-02_10-05-01

У ході слідства встановлено, що організувала канал постачання та збуту наркотиків у кількох регіонах країни жителька Черкаської області. До ведення «бізнесу» жінка залучила ще 16 осіб, дії яких постійно тримала під особистим контролем. Кожен фігурант мав окрему роль у злочинному процесі: від адміністрування телеграм-каналів і прийому «клієнтських» замовлень до постачання метадону і здійснення закладок.

Лідерка угруповання разом із 33-річним співорганізатором замовляли наркотики великими партіями — кожне замовлення могло сягати 3 кг. Отриманий метадон фігуранти зберігали за місцями проживання, де фасували його на так звані «майстер-клади». Ділки на власному автомобілі транспортували метадон до заздалегідь обумовлених локацій у Черкасах та Одесі.

photo_2025-05-02_10-05-01 (4)

Замовлення наркобізнесмени отримували через низку створених телеграм-каналів, які адмініструвати самі ж учасники. Номери банківських карток для оплати замовлення та координати «закладок» «клієнтам» надсилали також у месенджері.

За попередніми підрахунками, щомісячний дохід учасників наркобізнесу сягав мільйон гривен. Близько 5 000 доларів витрачалося на закупівлю наркотиків, виплату «зарплат» працівникам, а також утримання та заправку автомобілів. Решту «прибутку» ділки виводили на криптогаманці — один з учасників злочинної групи підшукував підставних осіб, на чиї дані відкривав рахунки. Наприкінці кожного місяця лідерка наркоугруповання розподіляла накопичені гроші між усіма співучасниками.

30 квітня за силової підтримки спецпідрозділу ДСР Нацполіції правоохоронці затримали 17 учасників злочинної організації у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Цього ж дня провели 24 обшуки на території Черкаської, Київської, Одеської та Миколаївської областей за місцями проживання та в автомобілях групи наркозбувачів. За результатами проведених заходів вилучили гроші у різній валюті на загальну суму майже 3 млн грн, пакунки з наркотиками та психотропами, мобільні телефони, банківські картки та чорнові записи.

photo_2025-05-02_10-05-01 (3)

На підставі зібраних доказів організаторці та 16 її спільникам оголосили підозри. Їх дії залежно від ролей та участі у злочинній діяльності кваліфіковані:

• ч. 1 та 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній),

• ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28 ч. 2 та 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів),

• ч. 4 ст. 321 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів),

• ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 306 (Використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів) Кримінального кодексу України.

photo_2025-05-02_10-05-02

Вилучені під час проведення обшуків заборонені речовини направлені до Черкаського НДЕКЦ МВС для проведення експертиз. Наразі встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до протиправної діяльності злочинної наркоорганізації. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Максимальне покарання, що може загрожувати наркобізнесменам — до 15 років за ґратами з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюють Уманська окружна та Черкаська обласна прокуратури.

реклама

Коментарі  

 
0 #2 Перехожий 02.05.2025 18:00
Цікаво, що у циган три класи освіти, але цього достатньо щоб, створити мережу постачання метадону через телеграм-канали і отримувати гроші, більше 1 мільйона в місяць за «товар» — на банківські картки, оформлені на підставних осіб, та криптогаманці.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Ребе 02.05.2025 16:47
Цигани. І нічого їм не буде, там всі багатодітні матері та інваліди. БаБабло з них здоять, пару бігунків на 2-3 роки посадять, та й усе.Це циганський бізнес вже не один десяток років працює і мають з нього всі,добре.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100