Історичному будинку на вулиці Кавказькій в Черкасах 129 років, 2010 року його внесли до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Власники будинку досі відмовляються підписувати охоронний договір, через страх втратити право власності.

Будинок на вулиці Кавказькій у Черкасах. Суспільне Черкаси


Підписання власниками охоронного договору є обовʼязковим, інакше їм може загрожувати штраф, розповіла Суспільному завідувачка сектору охорони культурної спадщини міськвиконкому Наталія Осипенко.

Будинок розділений на пʼять квартир, одна з них належить Раїсі Скибідській, жінка отримала її як службове житло в 1994 році.

"Я працювала у виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному управлінні № 5 і мені видали тут квартиру, як службове житло. Потім я його приватизувала, тут виросли діти мої, батьків я тут доглядала", — розповіла пані Раїса.

Пані Раїса додала, що з оригінального в будинку лишився тільки фасад із фігурною цегляною кладкою, а все інше перебудовували кілька разів.

"Оця веранда добудована, в неї немає ніякого історичного значення. Я думаю, що якомусь чиновнику сподобалися краєвиди нашого, це і є причиною позову до суду", — зазначила Раїса Скибідська.

Власниця будинку Раїса Скибідська. Суспільне Черкаси


Завідувачка міського сектору охорони культурної спадщини Наталія Осипенко розповіла, що будинок на вулиці Кавказькій до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини внесли у 2010 році. Проте не підписали відповідний охоронний договір, який визначає режим використання цього об’єкту з метою його збереження.

Проте, за словами доньки Раїси Скибідської — Катерини Озеран, після підписання договору, якщо вони з матірʼю захочуть свою частину будівлі передати у спадок або подарувати — потрібно буде зробити запит до історичного архітектурного відділу.

"Поки власники живі — вони користуються цією територією. Тільки власників не стає — воно стає на облік міської ради", — додала Катерина.

За словами Наталії Осипенко, власникам пояснили, що об’єкт культурної спадщини може бути заставою, успадковуватись — нічого не змінюється, окрім того, що при зміні власника треба отримувати погодження органу культурної спадщини.

Будинок на вулиці Кавказькій у Черкасах. Суспільне Черкаси


"Власники будинку не мають права не підписати договір, бо є стаття 23 закону України про охорону культурної спадщини. Вони зобов’язуються зберігати пам’ятку в належному стані, проводити своєчасні ремонти, захищати від руйнацій і пошкоджень. Будівельні та ремонтні роботи можна проводити лише з дозволу відповідного органу", — розповіла начальниця відділу представництва інтересів держави в суді Ольга Тищенко.

За словами Ольги Тищенко, якщо ж власники відмовляться підписувати охоронний договір, на них чекає штраф 17 тисяч гривень. Подальше ігнорування вимог потягне збільшення штрафу та розв'язання питання через суд.

реклама

Коментарі  

 
0 #2 Джоні Волкер 13.05.2025 04:27
Залиште людей у спокої
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Юра 12.05.2025 14:49
А скільки охоронних договорів з Казарянами підписали? :oops: :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100