Історичному будинку на вулиці Кавказькій в Черкасах 129 років, 2010 року його внесли до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Власники будинку досі відмовляються підписувати охоронний договір, через страх втратити право власності.
Підписання власниками охоронного договору є обовʼязковим, інакше їм може загрожувати штраф, розповіла Суспільному завідувачка сектору охорони культурної спадщини міськвиконкому Наталія Осипенко.
Будинок розділений на пʼять квартир, одна з них належить Раїсі Скибідській, жінка отримала її як службове житло в 1994 році.
"Я працювала у виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному управлінні № 5 і мені видали тут квартиру, як службове житло. Потім я його приватизувала, тут виросли діти мої, батьків я тут доглядала", — розповіла пані Раїса.
Пані Раїса додала, що з оригінального в будинку лишився тільки фасад із фігурною цегляною кладкою, а все інше перебудовували кілька разів.
"Оця веранда добудована, в неї немає ніякого історичного значення. Я думаю, що якомусь чиновнику сподобалися краєвиди нашого, це і є причиною позову до суду", — зазначила Раїса Скибідська.
Завідувачка міського сектору охорони культурної спадщини Наталія Осипенко розповіла, що будинок на вулиці Кавказькій до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини внесли у 2010 році. Проте не підписали відповідний охоронний договір, який визначає режим використання цього об’єкту з метою його збереження.
Проте, за словами доньки Раїси Скибідської — Катерини Озеран, після підписання договору, якщо вони з матірʼю захочуть свою частину будівлі передати у спадок або подарувати — потрібно буде зробити запит до історичного архітектурного відділу.
"Поки власники живі — вони користуються цією територією. Тільки власників не стає — воно стає на облік міської ради", — додала Катерина.
За словами Наталії Осипенко, власникам пояснили, що об’єкт культурної спадщини може бути заставою, успадковуватись — нічого не змінюється, окрім того, що при зміні власника треба отримувати погодження органу культурної спадщини.
"Власники будинку не мають права не підписати договір, бо є стаття 23 закону України про охорону культурної спадщини. Вони зобов’язуються зберігати пам’ятку в належному стані, проводити своєчасні ремонти, захищати від руйнацій і пошкоджень. Будівельні та ремонтні роботи можна проводити лише з дозволу відповідного органу", — розповіла начальниця відділу представництва інтересів держави в суді Ольга Тищенко.
За словами Ольги Тищенко, якщо ж власники відмовляться підписувати охоронний договір, на них чекає штраф 17 тисяч гривень. Подальше ігнорування вимог потягне збільшення штрафу та розв'язання питання через суд.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису