У Шполі з бюджету громади спрямували сім мільйонів гривень на капітальний ремонт харчоблока у місцевому ліцеї. Протягом року перебудували кімнати, встановили нове обладнання та меблі.

Кухарі насипають їжу. Суспільне Черкаси


Аби електроносії витримували навантаження, ліцею збільшили межі потужності, розповів Суспільному виконувач обов’язків голови громади Олег Кошовий.

Інна Плетінь — кухарка у ліцеї, разом з колегами готують страви для учнів на новій кухні:

"У нас є плита, електроплита, де шість і чотири конфорки. Працювати добре на них, не такі як раніше були. Плити чудові".

Додала, що до оновлених технологій звикали тиждень:

"Ну легше тут, там же треба було все стояти смажити, а тут ось ми собі пароконвектомат поставили і все, воно спеклося, посмажилося, ми над ним не стоїмо. Ну і воно ж корисно все для діток, олії там немає, все на пару".

Їжу готують за технологічними картами, їх на тиждень складає дієтсестра, розповіла кухарка Валентина Білоока.

Оновлений харчоблок. Суспільне Черкаси


"Пшоняна каша з куриним м'ясом, але по-правильному називається куліш з курячим м'ясом, салат з капусти білокачанної і напій з апельсином і лимоном".

Третьокласниця Поліна Чорна на сніданок їла кашу, яку приготували на оновленій кухні:

"Буває хтось не доїдає, а буває більшість доїдають. Ми раніше купляли щось в столовій або нам давали батьки".

Четвертокласнику Дмитру Вертельніку, подобаються страви, які подають:

"Ми ходили до садочка, там давали їсти, там було непогано, їдальні дуже смачно готують, кожного дня дають овочі, фрукти, салати, каші, м’яско, котлетки".

Із новим ремонтом діти і їдять краще, розповіла бабуся учнів ліцею, вчителька початкових класів Ольга Килимиста.

"Порції великі, насичені, головне здорове харчування. Мене радує, що діти з задоволенням їдять, а мами і бабусі вдома спокійні, що діти двічі нагодовані теплою, хорошою їжею з вишуканими рецептами, навіть ми — мами і бабусі пізнаємо тут багато нових страв".

Після сніданку посуд миють в автоматизованій мийці, пояснила працівниця їдальні пані Олеся. Тут він проходить додаткову обробку.

Харчування для школярів. Суспільне Черкаси


"Тарілка очищається, а потім ставиться в посудомийну машину і миється при температурі, пропарюються і чашки, і ложки, і тарілки — весь посуд".

Капітальний ремонт у цих стінах, розповів директор закладу Олександр Гончар, не проводили з 1987 року, тож прагнули поліпшення умов для школярів.

"Повністю змінилась вся комунікація, все осучаснилось, заміна повного обладнання, власне цей процес тривав понад рік. Засновник організував по кілька навчань для кухарів, це було напередодні. Власне і дівчата досвідчені, вони вже працювали на цьому обладнанні, дехто має досвід роботи і в ресторанах".

У трьох місцевих закладах освіти з 2022 року замінили харчоблоки. У першому та другому це зробили за кошти міського бюджету, а у третьому ліцеї задум реалізували шляхом співфінансування з державним бюджетом, розповів виконувач обов’язків міського голови Олег Кошовий.

"Райспоживспілка відмовилась харчувати наших дітей, тобто в них уже фахівці розбіглися й обладнання у них старе, у нас виникла потреба у капітальному ремонті харчоблока в цій школі".

Додав, що на будівництво харчоблока з міського бюджету спрямували понад шість з половиною мільйонів гривень, окрім цього збільшили потужність енергоносіїв для забезпечення роботи нового обладнання, це коштувало триста тисяч гривень.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Swimfest

bigmir)net TOP 100