25-річний морський піхотинець Анатолій Козуля провів у російському полоні три роки й один місяць. Черкащанина звільнили під час Великоднього обміну у квітні 2025 року.

Обмін 19 квітня 2025. Telegram/Zelenskiy


Нині захисник повернувся до рідної Золотоноші та поділився з Суспільним своїми спогадами про службу й полон.

За словами Анатолія Козулі, першою емоцією після звільнення була радість:

"Ці відчуття важко описати, було багато радості. Досі не віриться, що я вдома. Я до останнього не знав. Ще поки літак не приземлився, нам вже зняли пов'язки з рук та очей. Ми побачили машини швидкої допомоги з білоруськими номерами і зрозуміли, що ми приїхали на обмін".

Захисник служив у 36-й окремій бригаді морської піхоти, займався ремонтом засобів зв’язку. Повномасштабне вторгнення зустрів у Маріуполі:

"Якраз був на бойовому чергуванні. О 3:30 ранку нам дали бойову тривогу, ми отримали повне екіпірування та зброю. Зайняли кругову оборону і прикривали наші сили, які переміщались у бункери".

Зі слів Анатолія Козулі, коли почався наступ росіяни переважали чисельністю, проте українські оборонці трималися, а 12 квітня 2022 року отримали наказ від командування про вихід із позицій:

"На той момент в нас просто не було вибору вже триматися і нам дали наказ малими групами виходити".

Черкащанин Анатолій Козуля повернувся з російського полону. Суспільне Черкаси


За три роки й один місяць перебування у російському полоні росіяни часто говорили про поразку України, додав захисник:

"Нам в колонії казали, що Україна програє, а Росія наступає, що захоплюють нові українські території, а ЗСУ несе великі втрати. Проте ми вірили, що Україна в будь-якому разі тримається, що наші не відступлять".

Анатоля Козулю звільнили з полону напередодні його 25-річчя. Зараз він проходить реабілітацію і йому дозволили провідати рідних.

"До цього я був удома останній раз був ще до початку повномасштабної війни. Зараз усе дуже змінилося, саме місто Золотоноша стало іншим", — розповів захисник.

Черкащанин Анатолій Козуля повернувся з російського полону. Суспільне Черкаси


За словами матері захисника пані Ірини, за ці три роки вона не припиняла шукати сина. Завдяки волонтеркам з Харкова вдалося передати Анатолію три листи, а одного дня їм зателефонували:

"Подзвонили й сказали, що Толю поміняли. Ну воно не вірилося, поки дитина не подзвонила. Як уже я з ним поговорила, то тоді трошки повірила, що все це насправді".

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100