Виставка новорічно-різдвяної атрибутики відкриється з наступного тижня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. На виставці буде показано, як змінювалися новорічні традиції, починаючи з 50-х років до сьогодення.
Також на виставці будуть продемонстровані різдвяні традиції наших предків. Про це «Прочерку» розповіла старший науковий співробітник відділу етнографії музею Марія Хоменко. Цікаво, що на виставці з-поміж різдвяної атрибутики красуватиметься і створений її руками дідух. Він та інші роботи пані Марії нещодавно «брали участь» в культурному проекті, що проходив в музеї Івана Гончара у столиці.
Щодо новорічних атрибутів, то окрім прикрас на ялинку, на виставці можна буде побачити і різноманітні листівки. Найстаріша листівка, що є в колекції музею, – 1938 року. А от найстаріша листівка черкаського видавництва – 1957 року.
Долучилися працівники обласного музею і до ініційованих обласним управлінням культури і туризму новорічних заходів, що відбуваються на Соборній площі.
– Працівники музею підготували краєзнавчу вікторину в основному на етнографічну тематику. Прості і цікаві запитання, що адресувалися діткам, стосувалися Дня Святого Миколая, Варвари, Меланки, Василя. У подарунок за правильні відповіді учасники отримували спеціальні запрошення на відвідування музею. Усі запрошення – безкоштовні, – говорить директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Алла Кушнір.
За словами Алли Андріївни, нині музейники також підводять підсумки року. Кажуть, що він був важким, але таким, що запам’ятовується.
– Одним з найважливіших заходів, що відбувався цього року, є все-таки перший Всеукраїнський з’їзд музеїв, що проходив саме у нас, на Черкащині. До нас з’їхалися працівники музеїв майже з усієї України. Щодо нашої буденної роботи, то протягом року ми зібрали понад 9 тис. одиниць експонатів (а це дуже велика кількість), прийняли більше 200 тис. відвідувачів, – розповіла директор музею.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису