На Черкащині новобранців мобільних вогневих груп, які знешкоджуватимуть повітряні цілі, навчають на кулеметному симуляторі. Нині формують декілька нових груп для захисту неба над областю, їхню кількість не розголошують з міркувань безпеки.
еалізовують все в межах спільного проєкту Черкаського інституту міста та ДФТГ — "Небеса Черкащини", розповіла Суспільному заступниця командира добровольчого формування черкаської тергромади Анна Сакун.
Кулеметник з позивним "Батя" учасник мобільної вогневої групи, у її складі — рік. До центру приходить аби вдосконалювати свою майстерність.
"Коли в нас немає можливості проводити такі вогневі стрільби, виїжджати на стрільбища, бо це великий розхід БК і всього іншого. Їх треба приберегти на майбутнє, а тренажер реально дуже корисно для всіх. Він практично наближений до реального стану, який ми бачимо на позиціях. Навчатися ніколи не завадить, які б не були знання, які б не мали успіхи".
За його словами, на цьому симуляторі можна відпрацювати десятки сценаріїв без витрат на реальні патрони. Стріляють по таких самих "шахедах", які росіяни використовують для ударів по Україні.
"Наше завдання їх знешкодити — це першочергово, але якщо ми бачимо, що в нас немає можливості — то ми є все одно посередниками передачі інформації між групами, координувати його хід, курс, напрямок і так далі".
Ветерани Олександр та Володимир — новобранці МВГ. Після завершення служби в лавах Збройних сил вони обрали інший шлях захисту країни.
"Не подобається нам, коли над нашим містом літають шахеди. Їх збивають, але не вистачає мобільних груп, стаціонарних груп, тому вирішили доєднатися до цього", — зазначив Олександр.
Поки тренуються на симуляторі, а згодом перейдуть до реальної зброї, додав ветеран.
"Це наші перші навчання на цьому кулеметі. Максимально наближені до реального. Але бажано ще використовувати нормальну зброю, щоб розуміти, що і до чого".
Програму симулятора зенітної стрільби регулярно оновлюють, адаптуючи його до змін у тактиці росіян, пояснив інструктор Денис Калінін. Завдяки цьому захисники отримують актуальний інструмент для підготовки.
"Це дуже велика економія набоїв. Звичайний набій 12,7 калібру коштує 12 доларів за штуку, хлопці за стрільбу вистрілюють близько трьох тисяч – один, якщо порівняти у фінансовий еквівалент, то це дуже багато. Вони слідкують, що я говорю, як я говорю і вони теж це програмують у себе в голові: наскільки треба брати випередження і це виходить в практику та фізичну пам'ять".
Аби долучитись до реальних задач, на тренажері треба пройти щонайменше п'ять занять, зазначив інструктор. Навчання зі стрільби проходять усі члени мобільної вогневої групи. На ураження "шахеда" під час повітряної тривоги, за його словами, є лише 30 секунд.
"Праця екіпажами відбувається не в один ствол, бо це дуже мало. В основному працюють по шахеду групи три-чотири, не менше. Вони мають свої сектори вогню і вони не мають перетинатися. Без різниці: ти навідник, стрілець, чи заряджаючий, чи командир, стріляти мають вміти усі, бо трапитися вночі може будь-що".
Навчання на симуляторі відбувається в межах проєкту "Небеса Черкащини", зазначила заступниця командира добровольчого формування черкаської тергромади Анна Сакун. Тренажер придбали доброчинники.
"На ньому навчаються усі учасники мобільних вогневих груп і ті хто вже давно у ДФТГ і ті, хто тільки доєднався. Далі вже командири вогневих груп і загонів, з яких приходять добровольці, визначають поетапність практичного навчання, спочатку це виїзди з групою спостереження, далі більш практичні завдання і безпосередньо практичні стрільби і перехід до роботи зброєю. Зараз готується до створення кілька нових мобільних вогневих груп".
Проєкт створили, аби підсилити мобільні вогневі групи, а також сформувати нові підрозділи, підсумувала Анна Сакун.
реклама