В Черкасах без жодного залучення бюджетних коштів буде встановлено пам’ятний знак на честь українських воїнів сучасної Визвольної боротьби в цілому і Сил безпілотних систем зокрема.
Знак як символу сучасного озброєння, що дозволяє тримати паритет у протистоянні і отримувати перемоги над противником, який має значно вищий кількісний потенціал армії, пише «Козацький край».
Пам’ятний знак буде виконано у вигляді безпілотника «Байрактар», який був в числі найкращого озброєння, яке стало на заваді ворогу в перші дні повномасштабного вторгнення росії. Відповідне рішення прийняли депутати Черкаської міської ради на сесії, що відбулася 17 липня.
Фото: Козацький край
Перше бойове застосування ударного оперативно-тактичного безпілотного літального апарата «Байрактар» ТБ2 у війні на території України було ще до початку повномасштабки і стало відплатою за порушені ворогом домовленості про мир та за вбитого у жовтні 2021 року бійця 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр» - тоді «Байрактар» знищив разом з екіпажем російську зенітно-ракетну установку, яка здійснила злочинний обстріл.
Рішення сесії міськради про встановлення пам’ятного знака у черкаському парку Перемоги стало завершальним у ланцюжку погоджень, які надавали міська топонімічна комісія, містобудівна рада та міський виконавчий комітет. Розпочиналося ж все з листа-звернення, написаного ще в квітні командуванням 93-ї ОМБр ЗСУ «Холодний Яр» і спрямованого до керівництва ТОВ «Авіа Венчурс» (українське представництво холдингу «Baykar»).
«Вбачаємо символізм у тому, щоб пам’ятний знак БпЛА «Байрактар» ТБ2 було встановлено до Дня Незалежності саме у Черкасах – обласному центрі регіону, на території якого розташоване славетне історією урочище Холодний Яр, яке дало назву нашій 93-й окремій механізованій бригаді ЗСУ» - йшлося тоді в листі.
У ТОВ «Авіа Венчурс» не тільки підтримали ідею «холодноярців», а й власними відповідними зверненнями до Черкаської ОДА та Черкаської міськради гарантували забезпечити власним коштом виготовлення пам’ятного знака та п’єдестала до нього – тож, на його встановлення не потрібно буде жодної гривні з міського чи обласного бюджету.
Два з половиною місяці офіційних погоджень – позаду, попереду – практичне втілення задумки. Щодо нього наразі є лише один невеликий «спойлер» - на фото макета пам’ятного знака, оприлюдненого командою проєкту, видно, що корпус й крила «Байрактара» прикрашатиме символіка Черкас роботи художника Миколи Теліженка, який був співавтором прапора Черкас і герба Черкаської області.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису