реклама Делікат

7,4 мільйонів гривень отримав у минулому році міський бюджет Черкас від оренди комунального майна.

За цей рік міська казна планує заробити щонайменш аналогічні кошти від здачі в оренду об’єктів комунальної власності. Сьогодні в Черкасах загальна площа нежитлових приміщень комунального майна, які передані в оренду, становить 104,3 тис. кв. м.

Близько 60 відсотків комунальних площ нині орендують суб’єкти підприємницької діяльності, що становить 63,3 тис. кв. м. Удвічі менші площі орендують бюджетні установи. Рештою комунального майна на правах оренди користуються релігійні, громадські та благодійні  організації.

Директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод розповіла, що станом на 1 лютого цього року її департаментом укладено 390 договорів оренди комунального майна, з яких 12 нових – у січні цього року. У тому числі 6 – із суб’єктами підприємницької діяльності на загальну площу 432,5 кв.м.

Майже чверть площ комунального майна, переданих в оренду суб’єктам підприємництва, використовуються під розміщення виробництва, близько 30 відсотків – під складські приміщення, решта – під розміщення офісів та об’єктів торгівлі, інформує прес-служба Черкаського міськвиконкому.

За словами Ірина Іванівни, вартість оренди одного квадратного метра площі об’єктів комунальної власності залежить від багатьох чинників – місця розташування, типу об’єкта, його стану, виду діяльності, під яку надано в оренду, тощо. Залежно від зазначених умов вартість 1 кв.м (з ПДВ) коливається у межах: для підвальних приміщень – від 8 до 16 грн., для приміщень першого поверху – від 25 до 100 грн.

– Однією з суттєвих переваг оренди комунального майна для бізнесу є те, що при здійсненні поліпшень комунальних об’єктів нерухомості на суму 25 і більше відсотків від ринкової вартості об’єкта орендар отримує право викупу цього об’єкту. Крім того, при укладенні договору купівлі-продажу, тобто за умов приватизації об’єкту, орендар сплачує лише різницю від його ринкової вартості і тієї суми поліпшень, які були виконані. Тобто плата відбувається лише на комунальну частку, – розповідає Ірина Удод.

Таким чином, суб’єктам господарювання вигідно, вкладаючи у не зовсім пристосовані приміщення свої кошти, у подальшому отримати право власності на ці об’єкти. До речі, цього року шляхом викупу комунального майна вже укладено два договори.

– Це достатня мотивація, аби стимулювати здійснення ремонтів та покращення в об’єктах комунальної власності, – наголошує Ірина Іванівна.

До речі, на офіційному сайті міської ради у відкритому доступі розміщений реєстр вільних площ міської комунальної власності (який постійно оновлюється), де повністю викладені всі можливі об’єкти із площами і зазначенням органу, уповноваженим на укладання договорів оренди. Переглянути їх можна ТУТ .

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100