29 вересня на території Звенигородського та Уманського районів розпочалося проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
Захід проводяться з урахуванням вимог Закону України від 24.02.2022 № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», повідомляє ГУ Держпродспоживслужби Черкащини.
Імунізацію здійснюють ветеринарні фахівці спільно з користувачами мисливських угідь за сприяння органів місцевого самоврядування. Принади із вакциною розкладають вручну на загальній площі понад 5225 км2. Для розповсюдження 130 641 дози вакцини на території районів сформовано 72 бригади.
Принади є безпечними для людей, домашніх тварин та навколишнього середовища. Вони мають вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з характерним запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині приманки міститься капсула з вакциною проти сказу, яка потрапляє в організм тварини під час поїдання.
Через 21 день після поїдання такої принади у тварин формується імунітет, який тримається щонайменше один рік. Ця вакцина безпечна для домашніх тварин і не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області звертається до жителів та гостей регіону з проханням:
Довідково. Сказ — це гостре інфекційне захворювання, яке вражає як тварин, так і людей. Коли вірус проникає в центральну нервову систему, він викликає прогресуюче і смертельне запалення головного та спинного мозку. Без вчасного надання кваліфікованої медичної допомоги смерть людини неминуча. Також стовідсоткова смертність спостерігається серед тварин, які не були вакциновані проти сказу.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису